Aksu yolu çöküyor

Hendek’in yüksek kesimlerinde devam eden yağışlar sonrası Hendek Dikmen grup yolunun Aksu Mahallesi bölümünde yol üzerinde çökmeler meydana geldi. Bölge halkının ve bölgeye giden ziyaretçilerin yoğun olarak kullandığı yol üzerinde 5 ile 15 cm arasında açılma ve yer yer çökmelerin oluştuğu yol sürücüler için tehlike arz ediyor.

ÖNLEM ALINMASI GEREK

Grup yolunu kullanan Vatandaşlar ve sürücüler yol ile ilgili vakit kaybetmeden önlem alınması gerektiğini belirterek, grup yolunu bölgeye gelen misafirler, köylülerimizi taşıyan minibüsler ve Eğitim gören Öğrencilerimizi taşıyan servisler de kullanıyor. Önlem alınmaması durumunda oluşabilecek olumsuzluklardan kim sorumlu olacak. Yetkililerimizin bir an önce gerekli önlemleri almasını bekliyoruz diyerek yetkililerden önlem alınmasını beklediklerini sözlerine eklediler.

Budak’tan mezarlık önerisi

Rüstem Budak sosyal medya hesabından şehir mezarlıklarının değil, mahalle mezarlıklarının olması gerektiğini savundu. Budak, “Şehir Mezarlıkları değil Mahalle Mezarlıkları olmalıdır. Belediyeler şehri planlarken mezarlıkları şehrin en dış yerine konumlandırdılar. Var olan daha önceki mezarlıklar olmasa, mezarlar görülmeyecek bir yere taşındılar.

Halbuki şehir mezarlığı adıyla insanlardan soyutlayarak bir yerleşim planı yapmak tamamen yanlıştır. Mezarlıklar şehrin asli yapı unsurlarıdır.

Cami, park, spor gibi insanların birincil ihtiyacıdır. Her mahallenin bir mezarlığı olmalıdır. Şehrin dışında tecrit edilmiş bir ölüm- mezar anlayışı doğru olamaz. Yapılan yapıldı ancak yeni mahalleler kurulurken mezarlıkları mahalle merkezine konumlandıracak şekilde planlama yapılmalıdır” diye yazmış.

Budak’ın bu projesini ilgililere iletelim.

Serdivanlılar Çocuk Hakları Parkı istiyor

Bir okur Adapazarı Belediyesi’nin yaptırdığı Çocuk Hakları Sokağı’nı çok beğendiğini yazmış. Ailecek parka giden okur, “Çocuk Hakları Parkındaki masa tenisi ünitelerini çok beğendik. Teşekkür ederiz.  Serdivandaki parklara da bu masa tenislerinden koyabilir misiniz? Trafik park, zaman park, Şelale park”

Serdivan Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’ni etiketleyen okurun bu talebini iletmiş olalım.

YORUM EKLE

banner22

banner21