Algıyla uyutulan millet

Tamam; yeri geldiği zaman, bir ve birlik olup, dünyaya meydan okumayı bilen, dünya üstünde tek milletiz. Tamam; söz konusu vatan olunca, kişisel idolojik tercihleri bir tarafa koyup, düşmana karşı, ‘’Allah Allah’’ nidası ile koşan, özel bir milletiz. Tamam; 1915 Çanakkale Zaferinden, 2016 15 Temmuz direnişine kadar, dünyaya örnek olmuş, imza attığı zaferler, hayata geçirdiği her hamle ile de, dünyaya hiza vermiş, dünyanın en köklü milletiyiz.
Her gül’ün acıtan dikeni, bal yapan arı’nın can yakan iğnesi ve her güzelin, mutlaka ve mutlaka bir kusuru olduğu gibi, bu milletin de, doğrularını acımasız bir şekilde silip atan, birden fazla yanlışı da var. Bu millet güçlü, cesur, imanlı bir millet. Bu millet sabırı iyi bilen, şükürü baş tacı eden bir millet. Bu millet asil olduğu kadar, aynı zamanda da, duyduğuna çok kolay inanıp, kendine, özüne, hatta imanı inancına aykırı olsa dahi, gördüğüne çok çabuk alışan bir millet. Bu millet, cicili bicili dış pakete hemen kanıp, haramı çok çabuk seven bir millet. Bu millet, farkında olmadan, öze düşman olan, bizi bizden yavaş yavaş çalan, yeni zamanın ruhuna direnemeyen ve kendi köklerine ihanet eden bir millet.
Kabul, bundan sonra, tank ve topla bir darbe girişimi olmaz. Darbe girişimine kalkacak bir kaç ahmak olsa da, bu girişim, başarı ile sonuçlanmaz. Bunu, elbette bir tek ben değil, alem-i cihan biliyor. Bunun için de, yüz yıldır olduğu gibi, algı oyunları ile uyutup, bu milleti, algı oyunları ile bin parçaya bölüp, yine aynı algı oyunları ile, yüz yıl sonra ayağa kalkmış, öz ruhu ile tüm dünyaya kafa tutan bu milletin, adalete koşan ayağını kırıp, doğruyu haykıran sesini kesmek isteyecekler.
Yalan yok. Biz, geçen yüz yıl boyunca algı oyunları ile uyutulup, algı oyunları ile yönetilen ve özgüveni çalınan bir milletiz. Gerçek özden uzaklaştıran, batıya hayran bıraktıran, gözümüz kör, kulağımız sağır edilen, hakkı söyleyen dilimiz susturulan bir milletiz biz. Ne yazık ki bize, gerçek kahramanlarımızı unutturup, gerçek atalarımıza ‘’kızıl sultan’’ dedirttiler. Bizim genlerimizle oynadılar. Bizi, alevi sünni, Türk Kürt algısıyla böldüler. Bizi, batıya özendirip, özümüzden kopardılar. “bu yılın modası’’ gibi bir kavram üretip, bizi değiştirdiler. Zamana uydurup, bakış açımızı, söylemlerimizi, alışkanlıklarımızı, inancımızı, imanımız, kısacası islamı değiştirdiler.
Dedim ya; geçen yüz yıl boyunca, bu şerefli, islama umut olan, bu onurlu milleti, algıyla uyutup, algıyla yönetmişler. Ancak, şimdi, yüz yıl sonra, dünya sahnesinde uyanan bir Türkiye, bir de uyanan Türkiye milleti var. Bu uyanışı gördükleri için, gezi’yi denediler, olmadı. 17/25 aralıkta denediler, olmadı. 15 Temmuzda, direk darbe ile geldiler, yine olmadı.
Darbe adına her şeyi deneyip, olmadığını görünce, yine yüz yıl boyunca tutan projeye, algı projesine geri dönmek istiyorlar. Hatalar, yanlışlar ve kraldan çok kralcilar üstünden, yürütülecek yeni bir algı operasyonuyla, bu milleti, ümmet davasını savunan, Tayyip Erdoğan’dan vazgeçtirmek istiyorlar. Eleştiri haktır, sevmemek haktır, amaaa bu zamanda, zillet’e karşı, Cumhur’un yanında durmak, kulluğa sığandır. 

YORUM EKLE

banner22

banner21