Ali İhsan Yavuz

Son günlerde Kocaali’de Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması için lobi faaliyetlerine başlandığı bilgileri üzerine haber merkezinde çalışan arkadaşlarımız araştırma yaparak geniş bilgiye sahip oldular.

Araştırmacı gazeteciliğin gereği elde ettikleri bilgilerin değerlendirilmesi sonunda BUNLAR KİM-YA ! diyerek iki gün önce haberi manşetten verdiler.

Manşet haberimizden sonra, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Sakarya Milletvekilimiz Ali İhsan Yavuz İlimizdeki yetkililerden konu hakkında bilgi alışverişinde bulunduktan sonra olaya son noktayı koyarak Kocaali halkının yüreğine su serpti.

Yavuz, ,"Böyle bir konu gündemimizde yok" diyerek sözüne şöyle devam etti,

“Yeni kurulacak OSB gerekse genişleme yapacak OSB ler için tarım arazilerini heba etmeme konusunda net ve açık bir kararlılığımız söz konusudur”.

“Bir kez daha vurgulamak isteriz ki; kirletici sanayiye kapı aralanması asla söz konusu değildir, hiçbir zaman da olmayacaktır.”

“Havayı ve çevreyi kirleterek sağlığımıza zarar verecek herhangi bir yatırımın ne yanında yer alırız ne de böyle bir yatırıma müsaade ederiz.”

“Çevreyi kirletici bir yaklaşım söz konusu olduğunda, siyasetçisiyle bürokratıyla, medyasıyla, halkıyla buna karşı koyacak bir farkındalık Sakarya'mızda hamdolsun fazlasıyla mevcuttur.”

“Atılan adımların bahsettiğimiz doğrultuda olup olmadığını takip etmek, bizi vekil tayin eden hemşehrilerimize karşı en önemli sorumluluklarımızdandır. Bu sorumluluğumuzun gereğini yerine getireceğimizden de hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır”.       

Sakarya Valimiz Kaldırım,Benim odaklandığım noktalar belli. Bu konuyla ilgili ne alakam ne bilgim var. Bu projeyi dinlemedim, bilmiyorum”

“Sakarya’nın doğası ve çevresi kirletilmemeli, korunmalı. Sektör tercihi yapılırken de ona göre yapılmalı” dedi.”

SATSO Başkanı Altuğ,  “Kocaalililer rahat olsun. Kesinlikle bir Kimya İhtisas Organize Sanayi kurmayı düşünmüyoruz.”

Kocaali Belediye Başkanı Acar, “Kocaali’ye Kimya Organize Sanayi Bölgesi kurulması konusunda bizim bir katkımız olamayacak” diye konuştu. “

Millet vekilimiz sayın Yavuz’u çok iyi tanırım. Hiçbir konu hakkında araştırma yapmadan açıklama yapmaz. Kırk ölçer bir biçer. Verdiği sözün arkasında adam gibi durur. Boyu gibi dosdoğrudur. Yaptığı her işi Allah rızası kazanmak için yapar.

Onun için Kocaali Kimya ihtisas OSB için söylediklerinde çok samimi olduğuna inancım tamdır. Sözünün arkasında duracağından hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Sayın Valimiz Kaldırım’ın özgeçmişine baktığımızda kendisini Ülkesine ve Milletine hizmet için adamış bir Devlet adamı.

Kocaali Belediye Başkanı Acar, Kocaali halkının istemediğini yapmayacak kadar siyasi tecrübeye sahip bir siyasetçi.

Şimdi sıra ipleri başkasının elinde olan lobicilerde çıkın sizde mertçe bu işte biz yokuz deyin. Deyin ki torunlarınızın boynu bükük başları önlerine eğik olmasın..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali al
Ali al - 3 gün Önce

Bu konuda bilgi sahibi olmadan, fikir beyan ediyorsunuzya... iki dumanli baca resmi ile milleti kandirmayin. Gunumuz teknolojilerinde zaten bu imkansiz. Millet iş diye agaca cikiyor. Bilir kisi olmayan cenesini kapasin !.

Ali Kara
Ali Kara - 2 gün Önce

Ali al yazarın ismi resmi var konular hakkındaki görüşlerini yazmış. Sende adamsan gerçek adını soy adını ve karşı görüşlerini yaz. Tabi ki yazacak bir görüşün varsa