Alkollü mekanlardan şikayet

Alkollü mekanlardan şikayet

Gazetemizin Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan iki farklı okurumuz, alkollü mekanlarla ilgili iki farklı sıkıntısını dile getirmiş.

Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan mekanlarda müzik sesinin denetlenmediğini iddia eden okurumuz, “Biz özellikle Cuma ve cumartesi evlerimizde yatamıyoruz. En az 50 metre olmasına rağmen müzik maalesef gece 03.00’a kadar açık ve eğlence tam gaz devam ediyor. Evimizde yatamıyoruz. Bunu önlemenin bir yolu yok mu? Bu şehirde eğlence mekanları sabaha kadar açık mı?

Gerçek anlamda ben bu mekanlarda gürültü denetimi yapıldığını görmedim. Eğer yapılırsa söylediklerimin gerçekliği ortaya çıkar” dedi.

Bir diğer okurumuz ise Adnan Menderes Caddesi’nde bulunan mekanların önünde gece 23.00’ten sonra taksilerin çift sıra park ettiğini belirterek, “Hastanenin karşısında yolda bazen bir araç geçecek bile mesafe bırakmıyorlar. Yol çok daralıyor. Sizden ricam ne olur Emniyet yetkilileri geceleri bölgede denetim yapsın” dedi.

Eğer yetkililer konuyla ilgili bir açıklama yaparsa onu da yayınlarız.

Yol neden daralıyor?

Bir okur sosyal medya hesabından paylaşmış yolla ilgili şikayetini. Okurumuz, “Adacenter’ın arkasındaki yol. E-5 istikametine sağa dönülecek. Geçiş serbest ama yolun darlığı nedeniyle uzayan kuyruk. İlginç olan yolun geniş olabilecek bir imkan varken dar yapılması” diye yazmış.

Evet okurumuzun şikayetini ilgililere iletelim.

Çocuk Hakları Sokağı düzeltildi

Gazetemizin dün yayınlanan Vatandaş Ne Diyor köşesinde Adapazarı Belediyesi Çocuk Hakları Sokağı’nın önünde biriken sularla ilgili şikayetini dile getirdi. Sosyal medyadan bir görüntü paylaşan okur, “Burası açılışında şaşalı açılış yapılan kokteyller verilen Çocuk Hakları Sokağı. Yüzme bilmeyen çocuk giremez. Fazla söze hacet yok” diye yazmıştı.

Haber sosyal medyada yayınlanır yayınlanmaz Adapazarı Belediyesi ve SASKİ ekipleri harekete geçerek sorunu giderdiler. Okurumuz köşemiz aracılığıyla belediyeye ve SASKİ’ye teşekkür etmemizi istedi.

YORUM EKLE

banner22

banner21