Alpullu Şeker hatırası Abiç İbrahim

Yıl 1967. Dile kolay bu fotoğraf 53 yıl önce çekilmiş. Yakın dostum, ağabeyim Adapazarı futbolunun da unutulmaz isimlerinden biriydi Abiç İbrahim Darcan. Demirspor, İdmanyurdu ve Şekerspor gibi takımlarında as futbolcusuydu.

Tarihi resmi gönderen Adapazarı tarihine ışık tutmaya çalışan da Abiç İbrahim’in takım arkadaşı, dostu Vacit Toraman. Vacit’te o yılların en iyi sporcularından biri. Muhafızgücü’nde de Sakaryasporumuzun kaptanı Erol Hızal’ın takım arkadaşıydı. Kendisine dostluğundan dolayı teşekkür ediyorum.

Abiç İbrahim ağabeyimiz 1967 yıllarında Alpullu Şekerspor forması giymiş ve orada çalışmış hayatın zorluklarına göğüs geren bir ağabeyimizdi. Hayat şartları kolay değildi. Belirli yıllarda Almanya macerası var. Ailesine daha iyi imkanlar sunmak için gurbetlere gitmişti.

Şehrimizin sevilen, sayılan bir kişisiydi. Sohbetleri dinlenen esprili bir ağabeydi. Vefat haberiyle Adapazarlılar olarak çok üzüldük. Zaman zaman tarihi fotoğraflarda onu görmek bizleri memnun ediyor. O zamanlar az takımlı liglerde fabrika takımlarının güçlü kadrolarında yer alan spor sevgisiyle yaşayan biriydi.

Vefatından önce semtinde inzivaya çekildi adeta. Zaman zaman Türkiye Amatör şampiyonu olmuş kadroda oynayan, Almanya’da da beraber olan arkadaşı Yıldırımsporlu Yusuf Üzmez’le onu ziyarete gidern hasret giderirdik. Çok mutlu olurdu. Mekanın cennet olsun İbrahim ağabey. Seni spor sever dostların hiç unutmuyor. İyi hafta sonlar. 

YORUM EKLE