Anlaşılan Çuhadar’ın misyonu henüz bitmemiş!

Geçtiğimiz hafta gündemi oldukça fazla meşgul eden konuydu Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar.

Haberin gazetemizde yayınlanmasının ardından bir çok veli önümü keserek, ilçede kalmak istemeyen birinin Kocaali’ye artık bir şey veremeyeceğini söylediler. Pek çok veli de, “Biz de kendi evladımıza suç yükledik. Baksana meğer hiç birinin suçu yokmuş. Çocuklarımıza gereksiz yüklenmişiz” şeklinde sitemlerini dile geldi.

20 yıl önce geldiği Kocaali’de anlaşılan misyonu bitmemiş Mustafa Çuhadar’ın. Kocaali’nin zorunlu hizmet kapsamına alındığı 2016/2017 yılının ivme yılı olacağını söyleyen Çuhadar’ın bahsettiği ivmenin yönü tutmadı ve ilçe olarak eğitimde en son sıraya demir attık.

Belediye meclisinde Kocaali’deki göçlerin araştırılması için komisyon kurulması önerilmişti. Bence hiç gerek yok. Kendinizi yormayın boşuna. İnsanlar Kocaali’de aldığı eğitimin yetersiz olduğunu düşünerek gidiyorlar.

Çuhadarın arkasında duranların ve ilçenin yönetiminde söz sahibi olanların değerli evlatları da Kocaali’de okumuyor bilginiz olsun.

Belki de sistem bunu istiyor. Eğitime kapsamlı bir savaş açılmış çünkü. “Türkiyenin en tehlikeli kesimi okumuş kesimdir. Ben cahillerin ferasetine güveniyorum. Okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor" diyen Prof. Dr. Bülent Arı, YÖK Denetleme Kurulu’na atandı.

TEOG u 4 günde değiştiren İsmet Yılmaz’ın, ‘Yerine nasıl bir sistem gelecek’ sorusuna verdiği, “Ben de bilmiyorum" cevabı aslında durumun özeti gibiydi. Dünya ekonomik formu tarafından yayınlanan eğitim kalitesi 2018 raporunda 137 ülke içinde 99.sırada yer aldık.

Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı’na inanmayan bizim MEB, yerli Uluslararası öğrenci değerlendirme proğramı (PİSA) nın raporu na inanmayan MEB akademik becerilerin izlenmesi ve değerlendirilmesi raporunu hazırladı. Sonuç yine istenilen gibi olmadı. 8’inci sınıf öğrencilerimizin yüzde16’sı dört işlem yapamıyor. Yüzde 40’ı ise daha organlarının ne işe yaradığını bilmiyor.

Bunları görünce İlçe Milli Eğitim Müdürünün emin adımlarla yürüdüğünü düşünüyorum.

“Muallimler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır”

Bakalım Kocaali’nin muallimleri nasıl bir eser ortaya çıkaracak.

YORUM EKLE