Anlatılacak hikaye

Şehir olarak sıkıntılı ve buhranlı bir sezona başlamıştık. Tramva dolu bir sezonu geride bırakıp önümüze bakmak isterken kara bir deliğin içinde bulmuştuk kendimizi. Tabi ki İsmail Ertekin takımın başına Keçi Yılmaz'da tribünün başına geçene kadar.

İsmail hoca daha takımı çözemeden iyi bir başlangıç yapmanın derdindeydi tribünler ise ya tamam ya da devam demenin.

Manisa'da bir şey oldu ve yeniden güneş doğdu tüm şehrin üstünde. Keçi haykırıyordu "Hikaye olacak hikaye olmazsa olmaz anlatamayız ne siz anlatabilirsiniz ne de biz" diyordu kardeşlerini arkasına alarak oyuncularımıza.

Ve hepimiz müthiş bir galibiyet serisinin ayak seslerini orada duyar olduk. Ardı ardına gelen galibiyetler üstüne geçen hafta farklı bir Bodrum galibiyeti şehirde “Acaba bu sefer direkt olarak mı?" sorusunu bizlere sorduruyordu. Kastamonu maçının zor geçeceğini biliyorduk nitekim çok tutuk bir başlangıç yaptık zorlu rakibimiz karşısında.

İlk yarının ortalarına doğru çözülen bir oyun ve ikinci yarının büyük bölümü baskın oynayan bir Sakaryaspor izlerken son dakikalarda heyecan yaratacak bir periyot çizdik ve pozisyonlar verdik.

Üstüne üstlük çıkışımızı durdurmaya and etmiş bir eyyamcı hakem ve kararlarına rağmen gelen 3 puan hem liderliğimizi korumamızı sağladı hem de şampiyonluğa açılan kapının anahtarını bize getirmiş oldu.

Dilaver, Berk İsmail ve son dönemlerin gözde ismi Zahit ile onlara omuz veren Ferhat, Oğuz ve Serkan derken sağdan devamlı bindiren Ferit ve özellikle kulübeden gelen İlyas ile tribünlerin yanı sıra şehirde bu işe el attı mı devre arası ufak dokunuşlarla kalan haftalarda mağlubiyet yaşamadan şampiyon olabilmek bana göre hayal değil.

Takım olmuş olmanın verdiği hazzı küskün tribünlerle birleştirince neler yapabileceğimizi görmüş olduk. Ben son dönemde bu kadar pozisyon bilgisi yüksek ve bireysel karakterin yanında takım karakteri oturmuş bir ekip görmedim Sakaryaspor'da 3.Ligde şampiyon olan ekibimiz dahil olmak üzere. Bu hikaye başka bir hikaye olacağa benziyor sanki 87-88 ruhu gibi bir dokunuş yapacak şehrimize.

Önümüzde kalan maçlarımızdan alacağımız olası galibiyetler ile yazılan hikayenin giriş ve gelişme bölümünden sonra sonuç kısmını yazma çabası içine gireceğiz. Akabinde gelecek nesillere anlatılacak bir hikayemiz olacak belki de tekrar bir destanın başlangıcı.

Beyler, bayanlar bize düşen Bayrampaşa'da kontenjanı doldurmak ve gırtlakları patlatmak zira formada kuru yer kalmadı onlar hikaye yazmaya başladı bizse bu işe el atarak bu hikayeyi destan yapmalıyız. O halde Bayrampaşa'da bayram yapmaya haydi Sakarya! Kalın sağlıcakla..

YORUM EKLE