Antalya kampı…

Sakaryaspor ikinci yarı hazırlıkları için 21 Aralık’ta Antalya’da kampa girmişti. Kamp sürecinde biz de Antalya’ya giderek Sakaryaspor’un çalışmalarını yakından takip etme fırsatı bulduk. Sancaktepe, Adıyamanspor ve Artvin Hopaspor maçlarını izledik.

Antalya’da takım içinde ve çalışma şartları olarak güzel bir ortam vardı. Teknik Direktör Şaban Yıldırım ile yaptığımız görüşmede kampın iyi geçtiğini söyledi. Şaban hoca kampta hedeflerine ulaştıklarını ve verimli bir çalışma süreci geçirdiklerini belirterek takımdan memnun olduğunu söyledi.

Berk İsmail Ünsal, Denis Taşkesen ve Kaan Kırcı sakatlıkları nedeniyle Antalya kampını tedavi olarak geçirdiler. Berk İsmail ve Denis ilk 11’in önemli isimlerdendi. Antalya kampını kaçırmaları kötü oldu. Berk sezon başında da ameliyat olarak kamp süreci geçirmemişti. 12 Ocak’ta başlayacak lige kadar antrenman eksiliğini bir şekilde tamamlaya çalışacaklar.

Hazırlık maçlarına baktığımızda Sakaryaspor fizik gücü olarak iyi bir görüntü verdi. Ancak oyunsal anlamda eksiklerimiz var. Sakaryaspor’da saha içindeki sıkıntılar aynı. Başkan Cumhur Genç transferleri Antalya kampına yetiştireceğini söylüyordu. Ancak transfer konusunda sınıfta kaldılar! Ve Sakaryaspor, Onur Eriş dışında kampı transfersiz tamamladı. Takımın enskik bölgelerine takviye yapılmadığı için doğal olarak hazırlık maçlarında aynı sıkıntılar yaşandı. Yne ‘orta saha şart’ dedik…

İlk yarıda beklentileri karşılayamayan oyuncular vardı. Ancak Antalya kampında o oyuncuların vites yükselttiği gözleniyor. Bu oyunculardan biri de Okan Baydemir, Hem hazırlık maçlarında hem de idmanlarda öne çıkan oyuncuların başında geliyor. Sadece Okan değil takımın büyük bölümü yüksek form grafiğiyle iyi bir kamp dönemi geçirdiklerinin mesajını verdiler.

Yeni transferimiz Onur Eriş, Artvin Hopa maçında yaklaşık yarım saat şans buldu. Oyuna girdikten sonra takıma hareket getirdi. Formada bir Onur Eriş ikinci yarıda Sakaryaspor’a çok şey katar. Samsun’da beklentileri karşılayamamıştı umarım Sakaryaspor’da toparlanır ve hayal kırıklığı yaratmaz.

 Genç oyuncular için büyük fırsat

Antalya kampına Teknik Direktör Şaban Yıldırım’ın altyapıdan 10 genç oyuncuyu davet etmesi de gençler için son derece önemliydi. Hazırlık maçlarında gençler bu kamp döneminde kendini gösterme fırsatı buldular. Mücadeleleriyle tam not aldılar. Sakaryaspor’da geleceği parlak umut veren önemli isimler var. Şaban Yıldırım gibi bir hoca da gençler için önemli bir fırsat. Çünkü Şaban Yıldırım altyapıdan yetişen genç oyuncuları tahmin edemeyeceğimiz kadar önem veriyor. Şaban Yıldırım’ın kafasındaki Sakaryaspor modelinde altyapıdan yetişecek gençler o büyük projenin merkezinde yer alıyor.  Ligin ikinci yarısında da genç futbolcular A Takım’da fazlasıyla şans bulacaklardır.

YORUM EKLE