Artık hep zor var

Kolay maç yok, zor maçlar var diye yazıyoruz. Elazığspor maçını kazandık ama taraftarlar sıkıntılı dakikalar yaşadılar. Üstelik rakip bir eksik oynamasına rağmen Sakaryaspor’a zor anlar yaşattı. Üstüne Uşakspor maçına gidildi. Bu takımda Sakaryaspor’a ters gelen bir rakip olarak anılıyor.

Uşakspor bu yıl pek iyi görüntü vermiyor. Buna rağmen fikstürde alt sıradaki 4 takımın üstünde. Buradan üç puan çıkarabilirdik.  O da olmadı. Seriye bağlanmak isteniyor ama oynanılan futbolla böyle durumlara gelmek zor gibi gözüküyor.

Şu iyi bilinmeli ki  transfer mevsimi her Sakaryaspor’u seveni üzüyor. Transfer zamanı iyi isimlerden bahsediliyor, nokta transferlerden söz ediliyor. İmzaya gelince hiç tahmin edilmeyen takıma itici güç olarak transfer bir türlü yapılamıyor. Nasıl transfer politikası izleniyor anlamak mümkün değil. Üstelik maddi kaynaklarda pek kuvvetli olmamasına rağmen yine çok sayıda transfer yapılıyor. Halbuki Sakaryaspor’un az ve öz transferlere ihtiyacı var.

Atı alan Üsküdar’ı geçiyor. Biz ele gelen fırsatları da değerlendiremiyoruz. Rakiplerin puan kayıpları yaşadığı bu hafta Uşak’tan üç puan gelseydi bal kaymak olacaktı. Ama bir türlü istenilen ve arzu edilen olmuyor. Yeni transferler var ama onlarda dakikaları doldurmak için alınmışlar adeta.

Tuzlaspor ile yine zor maça çıkılacak.  Puan durumu iyi . Rahat konumdalar. Maça çıkacaklar, stresleri yok. Sakaryaspor bu neticelerden sonra stresli maçlar oynuyor. Onun için bu maça çok rahat şekilde çıkılmalı, mutlak galibiyete inanılmalı.  Sakaryaspor marka takımdır. Rakip Tuzlaspor, Sakaryaspor’un büyüklüğünden çekinir. Yönetim ,çok anlamlı forma yazısıyla spor severlerden alkış aldı. Sakaryaspor’a da yakışan buydu.

YORUM EKLE