Asalaklar

      Milletvekillerine ücretsiz sağlık hizmetleri konusunda yeni ayrıcalıklar getirecek  düzenleme; TBMM İçişleri Komisyonu’ndan geçerek  Genel Kurul Gündemine gelen, Jandarma, Sahil güvenlik ve Göçmenlerle ilgili kanun teklifinin arasına sıkıştırılarak  milletin gözünden kaçırıldı.

         Bu düzenlemeden mevcut milletvekilleri ile 3500 eski vekil ve yüksek yargı mensuplarının anne ,baba  ve 25 yaşından büyük bekar kız çocukları yararlanacak.

        Millet açlıktan intihar ederken, İşsizlik % 15 leri;  işsiz sayısı 5 milyonu geçiyorken, 15 milyon kişi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma fonundan yardım alırken, bu millettin rızkını 5 milyon Suriyeliye yedirirken, Esnaf kepenk kapatırken,  Sanayici konkordato ilan ederken, Çiftçi inim inim inlerken, Bakanlardan sonra şimdide Milletvekilleri, sıraya girmiş anlaşılan o ki sırtımızdan inmeye niyetleri yok.

         Osmanlı döneminde de ayrıcalıklar vardı. Askere alınmayanlar, Vergi ödemeyenler o dönemlerde de yük Türk Milletinin sırtına yüklenmişti.  Askere alınmama, haraç gibi vergi toplama Osmanlı dönemindeki Celali İsyanlarının ana sepeblerinden bir kaçıdır.

          Cumhuriyet kurulduğunda Atatürk, bütün ayrıcalıkları her alanda kaldırarak  kanun önünde herkesi eşit birey yaptı. Osmanlı yönetiminden kalan bazı asalaklar , milletin eşit vatandaş olmasını içlerine hiçbir zaman sindiremediler. Atatürk millet bir nefes alsın dedikçe asalaklar,  ‘’aman efendim ne yapıyorsunuz, bu böyle olmaz’’ feryatları yükseltiyorlardı.

            Öyle zannediyorum ki birileri Osmanlı döneminde uygulanıp, Atatürk’ün kaldırdığı ayrıcalıkları tek tek geri getirmenin yollarını arıyorlar. Yargıda ayrıcalık, Askerlikten muafiyet, kendileri ve çocukları için ayrıcalıklı  kadro tahsisi, her beyanatlarında Türk milletini aşağılama kompleksi gibi.

             Şimdi de  bu Türk milletinin sırtına yüklenen ayrıcalıklı sağlık giderleri…

YORUM EKLE
YORUMLAR
ADNAN
ADNAN - 8 ay Önce

Tebrikler Kenan Bey, yüreğinize ve kaleminize sağlık.

Hakan Kıraylar
Hakan Kıraylar - 8 ay Önce

Çok güzel