2 ayda terörden 17 tutuklama!

Sakarya Polisi'nin terör örgütleri FETÖ, DEAŞ ve PKK'ya yönelik son iki aydaki operasyonları sonucu 17 kişi tutuklandı 

2 ayda terörden 17 tutuklama!

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerinin, terör örgütlerine yönelik operasyonları hız kesmeden devam ediyor. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen operasyonlarda 7 Ekim - 5 Aralık tarihleri arasında yakalanan kişilerden 17'si hakkında tutuklama kararı çıktı. 
FETÖ'DEN 4 TUTUKLAMA 
Sakarya Valiliği kanalıyla yapılan açıklamaya göre FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonlarda 53 kişi hakkında adli işlem başlatıldı. Adli makamlara sevk edilen kişilerden 4 kişi tutuklanırken; 24'ü adli kontrol tedbiriyle, 25'i ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 
DEAŞ'TAN 11 TUTUKLAMA
DEAŞ terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlarda ise 27 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı. Bu kişilerden 11'i tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 10'u adli kontrol tedbiriyle, 6'sı ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
PKK'DAN 2 TUTUKLAMA 
PKK/KCK bölücü terör örgütü ile ilgili yapılan operasyonlarda 5 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerden 2'si tutuklanırken, 2 kişi adli kontrol tedbiriyle, 1 kişi ise ifadelesinin ardından serbest bırakıldı.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE