50 gün önce başından vurulmuştu!

Fındık toplamak için geldiği Karasu'da tartıştığı alkollü kişilerden biri tarafından başından tabancayla vurulan Şirin Tosun 50 gün sonra hayatını kaybetti

50 gün önce başından vurulmuştu!

Olay 21 Ağustos'ta Karasu Paralı Mahallesi'nde meydana geldi. Diyarbakır'dan fındık toplamak için Karasu'ya gelen Şirin Tosun (19) arkadaşıyla birlikte yürürken iddiaya göre alkollü olan 6 kişinin sözlü sataşmasına uğradı. Yaşanan kavga sonrasında Şirin Tosun'un Z.A adlı şahsın ruhsatsız tabancasından çıkan kurşunla başından vurularak ağır yaralandı. 
İl Jandarma Komutanlığı'nın gözaltına aldığı 6 kişiden Z.A., F.A., ve M.S.V. mahkemece tutuklanarak Ferizli cezaevine gönderilirken, T.A.,S.I. ve E.M. adli kontrol şartıyla serbest kaldı.
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) merkez kampüsü yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Şirin Tosun dün hayatını kaybetti. Tosun'un cenazesi memleketi Diyarbakır'a gönderildi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 14:15
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Merdan
Merdan - 1 yıl Önce

Kürtçe konuştuğu için devşirme Laz-Rum,Gürcüler tarafından öldürüldü diyeceksiniz alçaklar ama siz Diyarbakıra gelirsiniz

gERÇEKLER
gERÇEKLER - 1 yıl Önce

Haber başlığını " Kürtçe Konuştuğu gerekçesi ile öldürüldü" diye değiştirmeniz lazım.
Ne zaman yalın,sade, doğru ,tarafsız,yansız ve objektif haber yapacaksınız?
Biraz özeleştiri yaparak bunların üstesinden geleceksiniz. Herkes biliyor olayın gerçek yüzünü ama sizler bir türlü öğrenemediniz ve bunun adına gazetecilik diyorsunuz !
Yine Sakarya yine Çeçen-Laz topluluğunun , Kürt halkına düşmanca saldırısı

SIRADAKİ HABER