Adapazarı - Karasu yoluna havadan denetim! 

Jandarma, Adapazarı - Karasu yolunda helikopterli denetim yaptı. 301 araç ve 462 kişi sorgulandı... İŞTE AYRINTILAR 

Adapazarı - Karasu yoluna havadan denetim! 

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, vatandaşın güvenli bir şekilde ulaşım imkânından faydalanması için sorumluluk alanlarındaki trafik denetimlerine havadan ve karadan devam ediyor.
D650-01 Devlet Karayolunun Adapazarı-Poyrazlar kavşağı ile Ferizli-Sinanoğlu’nda oluşturulan uygulama noktaları içerisinde İl Jandarma Komutanı  J.Albay Aydın Kutlu, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J.Albay M.Yüksel Gürfiliz, Asayiş Şube Müdürü J.Yb. Kubilay Ünal ve Jandarma Trafik Şube Müdürü J.Asb.Kd.Bçvş. Mete Tozlu tarafından Jandarmaya ait helikopter ile denetlendi. 

Havadan helikopter destekli, yerden trafik ve asayiş araçları ile eş zamanlı çalışma yürüten ekipler 301 araç denetimi ile 462 şahsın sorgusunu gerçekleştirdi. 

Uygulama esnasında 12 sürücüye çeşitli kural ihlali gerekçesi ile cezai müeyyide uygulandı, 4 araç trafikten men edildi. 

İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada;
“Uygulamadaki amacımız; İçişleri Bakanlığının ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz Projesi’ kapsamında suç ve suçlularla mücadele etmek, bölgede meydana gelen trafik kazalarını azaltmak, vatandaşlarımızı trafik konusunda bilinçlendirmek ve trafik kurallarının insan hayatındaki önemine dikkat çekmektir. Trafik denetimleri havadan helikopter yerden trafik araçları ile bundan sonra da devam edecektir.” ifadelerine yer verildi.  

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER