Adapazarı'na çağırıp 20 bin lira dolandırmışlar!

Bursa'da ekonomik olarak zor durumdaki kadını, 400 bin lira hibe kredi vereceğiz diyerek kandıran iki kişi, Adapazarı'na çağırdıkları kadını 20 bin lira dolandırdı 

Adapazarı'na çağırıp 20 bin lira dolandırmışlar!

Bursa'nın İznik ilçesinde, sosyal yardımlaşmadan yardım alan 3 çocuk annesi kadını, "400 bin lira hibe kredi çıkartacağız" diyerek 20 bin lira dolandırdılar.

DOSYA MASRAFI İÇİN 20 BİN LİRA İSTEDİLER
3 çocuk annesi Nurcan K. ile telefonda görüşen iki kişi, maddi durumu kötü olan kadına, "Devletten 400 bin lira hibe kredi almak ister misin" diye sordu. Bu soruya, "Kim istemez ki" diye cevap veren Nurcan K, kendisini telefonla arayan ve Adapazarı'ndan geldiklerini iddia ettiği İ.G. ve E.Ş. isimli iki kişiyle İznik'te buluştu. Nurcan K. ile İznik'te buluşan iki şüpheli, "Sana devletten 400 bin lira hibe kredi çıkartacağız, fakat bu krediyi çıkartmak için 20 bin lira dosya masrafı yapmamız gerekiyor" diyerek Nurcan K'den para talep etti. Parasının olmadığını ve babasından bağlanan 450 lira maaşla ve sosyal yardımlaşmadan aldığı yardımlarla geçindiğini söyleyen kadın parayı veremeyeceğini söyledi.
PEŞİNİ BIRAKMADILAR
Kadının peşini bırakmayan iki zanlı, daha sonra yeniden kadını arayarak, "Sana bankadan kredi ayarladık, hemen Adapazarı'na gel" diyerek kadını çağırdı. 
Gerekli evrakları yanına alarak Adapazarı'na giden Nurcan K. iki zanlı ile birlikte bankaya gitti. Babasından aldığı maaşa karşılık kadına bir günde kredi çıkarılmasında yardımcı olan zanlılar, daha sonra taksiye bindirdikleri kadının elinden çektiği 20 bin liranın 4 bin lirasını alarak işlemleri başlatacaklarını söyledi. Aradan geçen birkaç günün ardından kadını arayan zanlılar, üç farklı hesaba paranın kalan kısmı olan 16 bin lirayı da havale ettirdi.

TEKRAR PARA İSTEDİLER
Devletten kredi alacağını zanneden kadın, bir süre sonra parayı verdikleri kişileri aradı. Telefonda görüştüğü E.G, masraflar için 20 bin liranın yetmediğini belirterek, Nurcan K.'den yeniden para istedi. Bu olayın ardından dolandırıldığını anlayan kadın Cumhuriyet Savcılığına giderek şikayetçi oldu. Soruşturma devam ediyor.

İhlas Haber Ajansı

banner3
YORUM EKLE