Akü, balta, tüfek ve tabanca... Ne buldularsa çalmışlar

Karasu'da 3 eve girerek çeşitli eşyalar çalan 2 kişinin evlerine yapılan baskında çok sayıda çalıntı eşya ele geçirildi. 1 kişi gözaltına alınırken, kaçan kişinin yakalanması için çalışmalar sürüyor 

Akü, balta, tüfek ve tabanca... Ne buldularsa çalmışlar

sakaryayenihaber.com - 
Karasu'ya bağlı İhsaniye Mahallesinde 19 - 22 Aralık tarihleri arasında H.Ş, S.Y ve O.Y isimli 3 kişinin evlerine hırsız girdi. Evlerden çok sayıda araç-gereç ve eşya çalındı. 
Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Suç Araştırma Timi (JASAT) ile Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları araştırmada hırsızlık olayının faillerinin S.D ve A.Ö olduğunu tespit etti. 
İki kişinin Karasu İlçe merkezindeki adreslerine yapılan baskında çok sayıda elektrikli testere, hızar makinesi, zımpara makinesi, akü, balta ve av tüfeği ile bir adet tabanca ele geçirildi. Şüphelilerden A.Ö yakalanarak gözaltına alınırken, kaçmayı başaran diğer şüpheli S.D'nin yakalanması için geniş kapsamlı çalışma başlatıldı. Şüphelilerin adreslerinde bulunan eşyalar, İhsaniye Mahallesi'ndeki mağdurlara teslim edilirlen, çalıntı olduğu değerlendirilen diğer eşyalar da adli emanete alındı. A.Ö çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak Ferizli L Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 15:32
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER