Ayakları, kafatası parçalanmış halde bulunmuştu

Karasu sahilinde 38 gün önce sahilde elleri, ayakları ve kafatası parçalanmış halde bulunan erkek cesediyle ilgili DNA raporu hala gelmedi.

Ayakları, kafatası parçalanmış halde bulunmuştu

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

Karasu 32 Evler Mahallesi'nde 38 gün önce, kumsalda yürüyüş yapan vatandaşlar bir ceset olduğunu fark edip durumu polise bildirmişti. İlçede büyük şaşkınlık yaratan olay, cesedin kimliği bilinmediği için merak konusu olmuştu.

O GÜN NE YAPILDI?

Olay yerinde inceleme yapan Sakarya Emniyeti ve Karasu Cumhuriyet Savcısı ayakları, elleri ve kafatası paramparça olan cesedi detaylıca inceledi ve numune topladı. Yapılan incelemede ceset üzerinde ve çevresinde bulunan tüm biyolojik parçalar toplandı. Muhafaza edilen bu numuneler, Olay Yeri inceleme ekiplerince alındı. Cenaze, ölüm sebebinin belirlenmesi için Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SAÜEAH) Korucuk Otopsi Merkezi'ne gönderildi.

HENÜZ BİR SONUÇ ÇIKMADI

Korucuk'ta yapılan otopsi sonrası toprağa verilen ceset üzerinden alınan numuneler DNA testinin yapılması için İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü Biyolojik İnceleme Şubesi'ne gönderildi. Şahsın kimliğinin belirlenmesi için yapılan DNA testlerinden henüz bir sonuç alınamadı. Ellerinin ve ayaklarının iple bağlandığı tespit edildiğinde ortaya çıkan olayın "cinayet" olduğu şüphesi de henüz netlik kazanmadı.

NASIL ÖLDÜ, KAÇ GÜNDE KIYIYA VURDU?

Kafatası ve yüzü parçalanmış halde olan kişinin nasıl öldüğü ve kaç gün sonra kıyıya vurduğu soruları, çıkacak otopsi sonucu cevaplayacak. Öte yandan Sakarya ve Türkiye genelinden yakınları için "kayıp" başvurusu yapanlar, bulunan cesedin DNA sonucunu bekliyor. Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nü konuyla ilgili arayan çok sayıda kişinin kayıp olan yakınlarından şüphelendiklerini ve kimlik tespitini beklediklerini söyledikleri belirtildi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER