Birini bıçakladı, kaçarken başka birini de gasp etti!

Aynı akşam Donatım Park'ta ve Papuççular'da bıçaklama ve silahlı saldırı olayına karışan Iraklı şüpheliler yakalandı. Gözaltına alınan şahıslardan 1'i tutuklanırken, Donatım'da kendi yurttaşını bıçaklayan şahısların sadece dakikalar sonra başka bir Iraklıyı gasp ettikler ortaya çıktı

Birini bıçakladı, kaçarken başka birini de gasp etti!

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

DONATIM PARK'TA BIÇAKLAMA
Bahse konu olaylar, 17 Aralık akşamı Donatım Park ve Papuççular Mahallesi'nde gece saatlerinde yaşanmıştı.Park içinde dolaşan Irak uyruklu Haıtham Alobaıd, yine Iraklı olan 2 şahıs tarafından yol ortasında durduruldu. Önce tartaklanan şahıs, daha sonra 2 yerinden bıçaklandı. Bıçaklı şahıslar daha sonra kaçarak kayıplara karıştı.
PAPUÇÇULAR'DA SİLAHLI OLAY
Aynı saatlerde Iraklıların karıştığı bir başka olay da Papuççular Mahallesi Bostancı Sokak'ta yaşandı. Alınan bilgiye göre Irak uyruklu Dhaker Hamed Duwaıh Duwa, yine kendi yurttaşı olan şahıslarla sokakt tartıştı. Tartışma esnasında şahıslardan biri üzerindeki tabancayı çıkarıp ateş etmeye başladı. Tabancadan çıkan kurşunlar, Iraklı Duwa'nın bacağına isabet etti. Kanlar içinde yere yığılan Iraklı, ihbar üzerine gelen 112 ekiplerince SAÜEAH Acil'e kaldırıldı.
POLİSTEN KAÇAMADILAR
Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, aynı akşam yaşanan 2 olayla ilgili çalışma alarma geçti. Cinayet dedektifleri, Donatım ve Papuççular'da dehşet saçan şüphelileri kıskıvrak yakaladı. Emniyet'te sorguya alınan şahıslar, işlemleri sonrasında adliyeye sevk edildi. Donatım'ta bıçakla dehşet saçan ve daha sonra gasp olayına karışan 1 Iraklı tutuklandı. Diğer şahıslar serbest bırakılırken, Papuççular'daki olayda silahı kullanan kişinin henüz yakalanmadığı belirtildi. 
BIÇAKLAYIP GASPA ÇIKMIŞ
Polis olayların üzerinde yaptığı incelemede bir detayı da ortaya çıkardı. Donatım Park'ta bıçakla kan döken ve daha sonra tutuklanan saldırganın bu olaydan sadece dakikalar sonra Milli Egemenlik Caddesi'nde Irak uyruklu bir şahsı bıçak zoruyla gasp ettiği ortaya çıktı. Polis, soruşturmasını sürdürüyor. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 15:16
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Berek
Berek - 7 ay Önce

Sakarya yaşanmaz hale geldi, bu ülkenin kolluk kuvvetleri ne yapıyor acaba? Her gün bu tarz olayların içinde bulunmaktan bıktık.

Seyfi müslüm
Seyfi müslüm - 7 ay Önce

Bunları direk sınırdışı ediceksin
Size memleketimizi açmısız siz rahat durmuyorsunuz

SIRADAKİ HABER