Çanta cinayetinin her satırı vahşet! Kocasını öldürmüş...

Serdivan'da iki farklı çantadan cesedi çıkan Afgan uyruklu şahsın, birlikte yakaladığı karısı ve karısının sevgilisi tarafından darp edilerek öldürüldüğü ve sonra parçalanarak dereye atıldığı tespit edildi

Çanta cinayetinin her satırı vahşet! Kocasını öldürmüş...

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

Cinayet kurbanının tespitinde 'perde parmak' detayı

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde yaşanan kan donduran cinayet, Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Çark Deresi'nde iki farklı çantaya doldurulmuş halde bulunan cesedin akıbeti Sakarya Polisi'nin yaptığı nefes kesen takip üzerine ortaya çıktı. Ceset üzerinde yapılan incelemede ayak parmaklarında görülen "perde parmak" rahatsızlığı üzerine inceleme yapan polis cesedin Afganistan uyruklu B.H.K(35)'ya ait olduğunu belirledi.

Cinayetin arkasından 'yasak aşk' çıktı

Ekipler, doğuştan olan bu rahatsızlık üzerine tespit ettiği şahsın ailesini, yakınlarını ve arkadaşlarını tek tek sorguya aldı. Verilen ifadelerdeki çelişki üzerinde yoğunlaşan polis, katillerin B.H.K'nin resmi evli olduğu 27 yaşındaki W.H.K ve sevgilisinin yasak aşkı M.K.A tarafından işlendiğini tespit etti. Cinayetle ilgili yürütülen soruşturma derinleşince kan donduran ayrıntılar da bir bir ortaya çıktı. 

Aynı evde yaşarken sevgili olmuşlar

Edinilen bilgiye göre B.H.K, eşi W.H.K ve 3 çocuğuyla birlikte 1 buçuk yıl önce Afganistan'dan Sakarya'ya geldi. Aileye kalmak için ev tahsis eden Afgan Mümtaz ve yine yurttaşı olan arkadaşı M.K.A uzun bir süre aileyle aynı evde yaşadı. İddiaya göre, evde yaşayan M.K ile evli olan W.H.K isimli kadın arasında duygusal bir birliktelik başladı. Ceset üzerinde yapılan incelemeden yola çıkarak belirlenen tarihe göre Haziran ayında, 3 çocuk annesi W.H.K ile yasak aşkı M.K.A, hep birlikte yaşadıkları evde kadının kocası B.H.K'ya yakalandı. 

Birlikte yakalanınca öldürdüler

İlk tespitlere göre, yasak aşk yaşayan iki kişi B.H.K'yı darp eden çift genç adamı henüz bilinmyen bir şekilde öldürdü. Durumdan kimseye bahsetmeyen ölen kişinin karısı ve sevgilisi cesedi parçalara bölerek çantalara doldurdu. İki çantayı Çark Deresi'ne atan iki kişi, cinayeti ört bas ettikleri düşüncesiyle buradan ayrıldı. Ancak kan donduran cinayet, 7 ay sonra derede vakit geçiren balıkçıların ihbarı üzerine ortaya çıktı. 

Evlerde yapılan inceleme gerçeğe götürdü

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekilperi delillere öldürülen B.H.K, eşi, çocukları ve iki diğer iki Afgan'ın Adapazarı'nda bulundukları 3 farklı evde yaptıkları parmak izi incelemesi ve aile ile yakınlarına yaptıkları sorgulama sonucu ulaştı  Katil zanlısı W.H.K'nin legal ve yasak aşkı M.K.A'nın illegal yollarla ülkeyi terk ettikleri öğrenildi. Cesedi bulunan adamın kadından olan 3 çocuğunun da yurt dışına götürüldüğü belirlenirken, polis bu kişilerin yeniden illegal yollarla Türkiye'ye giriş yaptıklarından şüpheleniyor. Cinayetle ilgili soruşturma sürüyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2021, 10:07
YORUM EKLE