Çark'taki toplu iftar cezasız kalmadı

Sakarya'da bir firma tarafından yasak olmasına rağmen düzenlenen toplu iftar cezasız kalmadı. İftara katılan 30 davetliye 392'şer lira para cezası, firma sahibine de 3 bin 150 lira para cezası kesildi.

Çark'taki toplu iftar cezasız kalmadı

sakaryayenihaber.com -

Serdivan'da bulunan Çark Sanayi'de bir firma tarafından yasak olmasına rağmen düzenlenen ve tepkilere neden olan toplu iftar etkinliği sonrası Sakarya Emniyet Müdrülüğü ekipleri harekete geçti. Gerekli incelemeleri yapan emniyet güçleri etkinliği düzenleyen firma sahibi ve davetlilere para cezası kesti.

PARA CEZASI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu iftarların yasaklanması kuralına uymayıp etkinliği düzenleyen firma sahibi Y.T.'ye tedbirleri ihmal etmekten 3 bin 150 lira para cezası kesildi. Ayrıca etkinliğe katılan 30 kişiye de 392'şer lira para cezası kesildi.

OLAY

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs nedeniyle Ramazan ayında toplu iftar ve toplu sahur etkinlikleri yasaklanmıştı. Fakat şehirde faaliyet gösteren bir firma bu yasağı delerek toplu iftar etkinliği düzenledi. Serdivan Çark Sanayi'de faaliyet gösteren firma çalışanlarına bir iftar etkinliği yaptı. İftara onlarca çalışan katıldı. Yasağa rağmen düzenlenen etkinliğin fotoğrafları sosyal medyadan paylaşıldı.  Toplu iftar yasağına rağmen, toplu iftar yapılmasına çok sayıda vatandaş tepki gösterdi. Vatandaşların bir kısmı, "Bu sorumsuzca hareket yüzünden, vaka sayısı daha da artabilir. Biz günlerdir evimizdeyiz. Bizim hakkımız da çiğneniyor" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 15:52
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 9 ay Önce

Cezaya bak! Adama sinir ol tekrar yap der gibi:)

Serpil Ankaralı ( Serpil Vanacıpha Yılmaz )
Serpil Ankaralı ( Serpil Vanacıpha Yılmaz ) - 9 ay Önce

Yapılan yanlışlığa uygulanan ceza gayet yerindd olmuş. Memldketim SAKARYA nüfüsa kayıtlı oluğum yer DÜZCE halkının ısrarla yasaklara karşı durmalarını anlamış değilim. Sorumsuz tutumlarından yasaklar kaldırılmamış olması, diğer insanlara zarar verip mağduriyete sebeb olmaktadırlar. Merak ediyorum kendilerini ayıplıyorlarmı

Takipci halk
Takipci halk @Serpil Ankaralı ( Serpil Vanacıpha Yılmaz ) - 9 ay Önce

Ceza aldıklarına çok sevindim ama yinede yetmedi nasıl yaparlar bunu aklım almıyor bir tas çorbanızdamı yok evinizde cahil insanlar kadınlarda var tembeller