Cezaevi olayında son dakika: İntihar değilmiş

Ferizli Cezaevi'nde 1 mahkumun öldüğü, 1 mahkumun ise yaralandığı olayların ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı...

Cezaevi olayında son dakika: İntihar değilmiş

Azim ÇELİK / Sakarya Yenihaber

Ferizli L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda dün akşam saatlerinde meydana gelen 2 ayrı olayda 1 mahkum ölmüş, 1 mahkum ise yaralanmıştı.

'Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama' suçundan tutuklu bulunan 25 yaşındaki K.G, cezaevi banyosunda ayakkabı bağcıklarıyla kendisini asarak yaşamına son verdi.

Bu olaydan sadece dakikalar sonra ise farklı bir koğuşta "Canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürme" suçundan tutuklu bulunan 26 yaşındaki S.G, balkondan aşağıya düşerek yaralandı.

Olayların ikisi de ilk tespitlerde "intihar" olarak değerlendirilmiş, tüm yayın organlarında bu şekilde yayınlanmıştı.

Konuyla ilgili soruşturmayı yürüten Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kurduğu inceleme ekibi, cezaevi ve etrafında araştırma yaparak bir ön rapor hazırladı.

Yapılan incelemelerde, intihar eden K.G'nin akşam saatlerinde yalnız olarak banyoya girdiği belirlendi. Ölen şahsın, burada kendi ayakkabısından çıkardığı çıkardığı bağcıklarla intihar ettiği değerlendiriliyor.

Balkondan düşerek yaralanan S.G'nin olayında ise intihar vakasına işaret eden herhangi bir bulguya rastlanmadı. Alınan son bilgiye göre, S.G'nin cezaevindeki sayıma gittiği sırada balkonda dengesini kaybederek korkuluklar üzerinden aşağıya düştüğü ihtimali üzerinde duruldu.

K.G'nin SAÜEAH Korucuk Otopsi Merkezi'ndeki otopsi işleminin tamamlandığı ve cenazenin aileye teslim edildiği öğrenildi. Herkesin konuştuğu olayla ilgili bilgiler, savcılığın yürüttüğü soruşturma sonunda kesinleşecek. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 18:21
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER