Çift hanelere düştük! İşte şehirdeki günlük vaka sayısı...

Sakarya'da günlük vaka sayıları, yasaklar sayesinde 100'ün altına düştü. Korona hastanelerinde son günlerde yoğun bakım servisi haricinde büyük bir rahatlama var. İşte son durum...

Çift hanelere düştük! İşte şehirdeki günlük vaka sayısı...

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

Koronavirüs, dünyada olduğu gibi Türkiye'de ve kentimizde de hayatın şeklini değiştirdi. 1 milyonluk kentte, yaşam şartlarımız özellikle 1 ayda baştan aşağı farklılaştı. Hafta içi 21.00'dan sonra ve hafta sonu "tam kapanma" şeklinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, koronayla mücadele konusunda Sakarya'yı önemli bir noktaya getirdi. Kasım ayında başlayan vakalardaki tırmanış, Aralık ayında da devam etti ancak yılbaşından itibaren durdu.

ESKİ YOĞUNLUK YOK

1 Ocak'tan itibaren şehirde vaka tablosunda ibre aşağı doğru yön değiştirdi. Kasım ayında 2 bin sınırına dayanan vaka sayımız, yılbaşında 100-200 arasında değişti. Özellikle yılbaşında uygulanan 4 günlük sokak yasağının meyvesini ise bugünlerde aldık. Alınan son bilgiye göre, yılbaşından sonra günlük vaka sayıları çift hanelere düştü. Pandemi hastaneleri SEAH, Yenikent ve Eski Kadın Doğum'da önceki ay görülen manzaralar kayboldu. Hastanelerdeki yoğun bakım haricindeki bölümlerde büyük rahatlama oldu. 

100'ÜN ALTINA İNDİK

Test sırasında oluşan yüzlerce kişilik kuyruklar son günlerde yok. Vaka sayılarının 80 lie 100 arasında değiştiği öğrenildi. Yetkililer, bu tabloya güvenilmemesi gerektiğini vurgulayarak yasakların uygulandığı günlerde sayıların daha fazla düşmesi gerektiğini ifade ediyor. Vakaların yeniden tek hanelere düştüğü günleri görebilmek için tedbirlere sıkı şekilde uymamız gerekiyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 15:14
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elagözlü
Elagözlü - 2 hafta Önce

Rabbim şu hastalığı bizden alıp götürsün hepimiz dersimizi almışızdır umarım rabbim hayırlı günler göstersin