Cinayet davası ertelendi

Hendek ilçesinde, bir kişinin öldürülmesi ve oğlunun yaralanmasına ilişkin biri tutuklu iki sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Cinayet davası ertelendi

EN AĞIR CEZA 
Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık H.U. ile müştekiler ve taraf avukatları katıldı. Celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından söz verilen sanık H.U., önceki savunmalarını tekrarladığını belirterek, tahliyesini talep etti. Sanığın avukatı da mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunacaklarını kaydederek, müvekkilinin tahliyesini istedi. Mağdur B.S. ise şikayetçi olduğunu belirterek, sanığın en ağır cezayı almasını talep etti.

SAVCI MÜEBBET İSTEDİ
Duruşma savcısı, daha önce sunduğu esas hakkındaki mütalaasını tekrarlayarak, tutuklu sanık H.U.'nın, maktul K.S.'ye yönelik "kasten öldürme" suçundan müebbet, çocuk B.S'ye yönelik "kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçundan müebbet, "Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna muhalefet" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis, tutuksuz sanık R.E'nin ise "suçluyu kayırma" suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

ERTELENDİ
Tutuklu sanığın bu halinin devamına, sanık avukatına esas hakkındaki mütalaaya karşı yazılı savunması için süre verilmesine karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 6 Aralık'a erteledi.

OLAY
Yenimahalle Beştepeler Caddesi'ndeki kıraathanenin önünde, 16 Aralık'ta H.U. (51) ile K.S. ve oğlu B.S.i arasında tartışma çıkmış, tartışmanın büyümesi üzerine Usta, baba ve oğluna tabancayla ateş ederek yaralamıştı. K.S., hastanedeki müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.
 

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 10:33
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER