Cinayet zanlısı için bu karar alındı...

Taraklı ilçesinde, 5 ay önce evlendiği eşi Gülsüm Zeynep Önlütürk K. ile kayınvalidesi Melahat Önlütürk’ü tatil yaptıkları termal tesisteki odalarında öldürüp kaçan İ. K.’nin banka hesaplarına mahkeme kararıyla bloke konuldu.

Cinayet zanlısı için bu karar alındı...

Olay önceki gün, Taraklı ilçesindeki bir termal tesiste meydana geldi. Temizlik için odaya giden görevliler, Melahat Önlütürk ile kızı Gülsüm Zeynep Önlütürk K.’yi kanlar içerisinde yerde yatarken buldu. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, anne ve kızının silahla vurularak öldürüldüğünü belirledi. Melahat Önlütürk ile kızı Gülsüm Zeynep Önlütürk K.'nin cenazeleri, dün Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde toprağa verildi.

Eşi ve kayınvalidesini öldürdüğü belirlenen İ. K.'yi yakalamak için çalışmalar sürüyor. Kasten adam yaralama, tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi suçlardan 20’ye yakın suç kaydığı olduğu belirtilen İ. K.’nin, Nisan ayında cezaevinden çıktığı belirlendi. Bolu’nun Göynük ilçesi ile Sakarya’nın Taraklı ve Geyve ilçelerinde emlak alım satımı yapan Gülsüm Zeynep Önlütürk K. ile 17 Şubat 2020 tarihinde cezaevinden izinli çıkarak evlendiği ifade edilen İ. K.’nin, gece otelde bulundukları sırada eşiyle tartıştığı, eşi ve kayınvalidesini öldürdükten sonra kaçtığı tespit edildi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, otobüs işleten, tavuk kümeslerinden kamyonlara tavuk yükleme işi yapan ve ayrıca emlakçılık yapan İ. K. ile irtibatlı olduğu tespit edilen 20 kişinin ifadesini aldı. Çift arasında maddi konularla ilgili anlaşmazlıklar olduğu tespit edilirken, mahkeme kararıyla İ. K.’nin banka hesaplarına bloke konuldu. Soruşturma devam ediyor.

Demirören Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 14:07
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamza bulut
Hamza bulut - 7 ay Önce

Hesapları bloke edilmiş çok güzel coşkunların hesaplarına neden el konulmasında ALİRIZA COŞKUN bankadaki paralarını çekip kaçırdı hesapları ödeyen banka çalışanlarına bunun hesabı sorulsun onlarca yaralı var on ölü var hastanelerde yoğun bakımda

Hamza bulut
Hamza bulut - 7 ay Önce

Ölülerle yaralıların diyetlerini ödemicen paralarını bankadan çekip zulaya gömecen adalet bu olsa gerek yukarda allah var ALİRIZA COŞKUN bunun hesabını devlet sormasa bile allah mutlaka soracaktır