Cinayette şok ayrıntı! 18 yıl boyunca...

İzmit'te koronavirüs temizliği yapan bina sakinlerince boş daireden çıkarılıp çöpe atılan Ercüment Çetin(49)'in cesedinin 18 yıl boyunca kapısı olmayan bir evde kaldığı öğrenildi. Çetin'in cesedinin 18 yıl boyunca nasıl fark edilmediği ise merak uyandırdı.

Cinayette şok ayrıntı! 18 yıl boyunca...

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK

İzmit Karadenizliler Mahallesi'nde bir binada koronavirüs temizliği yapan vatandaşlar boş daireden çıkardıkları çuvalı çöpe attı. Temizlik çalışanları kimyasal ayrıştırma yaparken çuvalda ceset olduğunu fark etti. Olayın peşine giden polis, binadakilerin ifadesi üzerine cesedin 49 Ercüment Çetin(49)'e ait olduğunu belirledi.

SGK MÜDÜRÜ KARDEŞ: HABERİMİZ YOKTU

1999 yılında bu daireden taşınan ailenin oğlu tespit edilen Çetin'in kardeşleri Karasu SGK Müdürü E.Ç ve R.Ç(39) gözaltına alındı. R.Ç, sürekli tartıştıkları ağabeyini 2002 yılında Sakarya'da bıçakla öldürüp İzmit'teki eski evlerine taşıdığını ve burada çuvala koyup üzerine kum döktüğünü itiraf etti. SGK müdürü diğer kardeş ise "Cinayetten haberimiz yoktu, bizden sakladı" şeklinde ifade verdi.

EVİN KAPISI BİLE YOKTU

Polis ailenin o günlerde "Almanya'ya gitmiş olabilir" ifadeleriyle kayıp başvurusu yaptığını tespit etti. Cinayet 18 yıl boyunca gizleyen R.Ç'nin cesedi koyduğu evin 18 yıldır boş olması ve kapısının dahi olmaması dikkat çekti. Ailenin bu evden 1999 yılında Sakarya'ya taşındıkları ortaya çıktı. Ayrıca cesedin üzerine kum döküldüğü için çürümediği belirlendi. Olayın 18 yıl sır olarak kalması herkesi şaşkına çevirdi. 

TUTUKLANDI

Gözaltına alınan şahıslardan cinayeti işlediğini itiraf eden R. Ç. ile kardeşi E. Ç., emniyetteki işlemleri sonrasında Kocaeli Adliyesine sevk edildi. Savcılık sorgularının ardından nöbetçi hakimliğe çıkarılan R.Ç. tutuklandı, E. Ç. ise adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkış yasağı konularak salıverildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2020, 23:34
banner3
YORUM EKLE