"Ebu Hanzala" bir kez daha hakim karşısına çıktı

DEAŞ'ın "üst düzey yöneticisi" Halis Bayancuk'un Sakarya'daki yargılanmasına devam edildi

"Ebu Hanzala" bir kez daha hakim karşısına çıktı

Sakarya'da, terör örgütü DEAŞ'ın sözde üst düzey yöneticisi olduğu iddia edilen "Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk hakkındaki davanın görülmesine devam edildi. 

2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, "silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" suçlamasıyla yargılanan tutuklu sanık Bayancuk ve avukatı hazır bulundu.

Celse arasında gelen belgelerin zapta geçirilmesinin ardından savunma yapan Bayancuk, eski savunmalarını tekrar ettiğini söyledi. Sanığın avukatı da müvekkilinin tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi. 

Sakarya'da, terör örgütü DEAŞ'ın üst düzey yöneticisi olduğu iddiasıyla yargılanan "Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk, 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada ev hapsi şeklindeki adli kontrolle tahliye edilmiş, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine kararı değerlendiren 3. Ağır Ceza Mahkemesince ise cezaevinden çıkmadan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla yapılan oturumda tutuklanmıştı. 

Anadolu Ajansı

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
..
.. - 2 hafta Önce

bilip bilmeden haber yayınlamayın. Adam dinini açıklıyor bu bir düşüncedir ve türkiyede düşünce özgürlüğü vardır kafir çıkıp kendi dinine çekmeye çalışırken bişey yok Müslümanlar çekmeye çalışınca mı problem zaten ortada bir delil yok haksızlık yapıyolar adam deaş ve el kaideyle yargılanıyo lan zaten bu iki gurup sahada çatışıyolar biri çıkmış bu iki gurubun lideri diyor sundukları delil yok. Türkiyeden zaten adalet bekleyen kim.

Mecali şirin
Mecali şirin - 2 hafta Önce

Müslüman olduğu için yapılıyor bu zulum, adaleti bunlarda aramayın Adalet Allahın kitabında, Ataist Görüşünü soyuluyor sorun yok, eşcinsel görusunu söylüyor sorun yok, ama Müslüman Allahın dininden bahsedince suç oluyor, Allah bu esaretten kurtarsın hanzala ve onun gibi kardeşlerimizi

M. D.
M. D. - 2 hafta Önce

Halis Hoca yapılan bu zulüm arkasında ki HDP, CHP, AKP ye asla oy vermeyeceğiz. Bütün oylar saadet partisine inşAllah.

A. Y
A. Y - 2 hafta Önce

Bu kadar zukum olmaz
Heleki H.D.P GİBİ ... C. H. P GİBİ ... bir partilerin lafıyla hareket etmek çok büyük haksızlık

SIRADAKİ HABER