Emniyet'ten büyük operasyon: Bin 675 gözaltı, 143 tutuklama

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Şubat ayında gerçekleştirilen operasyonların dökümleri kamuoyuyla paylaşıldı. bin 675 şahsın yakalandığı operasyonlarda 143 kişi de tutuklandı.

Emniyet'ten büyük operasyon: Bin 675 gözaltı, 143 tutuklama

Sakarya'da emniyet güçlerinin Şubat ayı içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalarla başarılı operasyonlar gerçekleştirdi. Düzenlenen operasyonlarda toplam bin 675 kişi yakalanırken 143 kişi de tutuklandı.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğünce Şubat ayı içerisinde; 

Hakkında hırsızlık suçundan 16 Yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.İ. C., isimli şahıs, aynı suçtan 10 Yıl 9 Ay kesinleşmiş hapis cezası olan F. M. , isimli şahıs, yaralama suçundan 6 Yıl 7 Ay 15 Gün kesinleşmiş hapis cezası olan U .A. , isimli şahıs, hırsızlık suçundan 6 Yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.D. , isimli şahıs, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 4 Yıl 8 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.A., isimli şahıs, hırsızlık suçundan 4 Yıl 7 Ay 20 Gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan K.E.K. isimli şahıs, cinsel istismar suçundan 4 Yıl 2 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.T. isimli şahıs, hırsızlık suçundan 4 Yıl 2 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Ö.O. isimli şahıs ile çeşitli suçlardan aranması olan 72 şahıs tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Ayrıca; Şubat ayı içerisinde Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerçekleşirilen şok uygulamalarda 

27 Adet Ruhsatsız Tabanca, 18 Adet Ruhsatsız Tüfek, 22 Adet Kurusıkı tabanca, 941 Adet değişik çap ve markalarda fişek ile çalıntı olduğu tespit edilen 1 Otomobil ile 17 Motosiklet-Bisiklet ve ekobis ele geçirildi.

Emniyetin şehirdeki fuhuşla mücadele kapsamında Şubat ayı içerisinde;

21 kişiye fuhuştan işlem yapılırken fuhuş yaptığı tespit edilen 5 ikamet  mühürlendi.

Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından ise Şubat ayı içerisinde kayıp olarak Aranan 18 Çocuk bulunarak ailelerine teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 11:05
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER