Faciayı fırsat bilip soydular, sahte kimlik kurtarmadı!

Karasu'da suç makinası olan 4 kişi göl faciasında ölen çocukların cenazesine gidenlerin evini soydu. Son girdikleri evden 30 bin lira değerinde eşya çalan, 80 farklı hırsızlık olayına karışan ve çevirmede sahte kimlik gösteren 4 kişi, jandarmadan kaçamadı. Şüpheliler çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Faciayı fırsat bilip soydular, sahte kimlik kurtarmadı!

sakaryayenihaber.com-

Karasu'da yaşayan K.C isimli vatandaş, Ferizli Akgöl faciasında ölen 2 çocuğun cenazesine gitti. Suç makinesi 4 hırsız, vatandaşın cenazeye gitmesini fırsat bilip evine girdi. 30 bin lira değerinde altın ve değerli eşya çaldı. İhbar üzerine harekete geçen jandarma, bölgedeki kameraları inceleyip vatandaşların ifadesini aldı. Ekipler, hırsızlık çetesinin kullandığı aracın plakasını tespit etti. 06 FS 1744 plakalı lüks otomobil, tespit edildiği Akyazı'da yakalandı. Jandarma kontrolünde sahte kimlik gösteren A.G, A.A, S.A ve B.A gözaltına alınarak Karasu'ya getirildi. 4 kişinin adeta suç makinesi olduğu, 80 farklı hırsızlık olayına karıştığı belirlenirken hırsızlık suçundan A.G'nin 12 yıl 8 ay, A.A'nın ise 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu tespit edildi. Hırsızların kısa süre önce aynı otomobille Karasu, Akyazı, Ferizli ve İstanbul Şile'de hırsızlık olayına karıştıkları belirlendi. Sorguları tamamlanan 4 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 13:14
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Objektif
Objektif - 1 yıl Önce

Bir yanda 1939 Erzincan depreminde duvarları yıkılan hapishaneden çıkıp enkazda kalanların hayatlarını kurtaran katil, hırsız vs.den mahkum olanlar. Ve hapishaneye tekrar dönenler.

Diğer yanda 2019da cenazeye gidenlerin evlerini soyan karaktersizler!!!

Bayram Akyüz
Bayram Akyüz - 1 yıl Önce

Ulusal çapta bir çete. Kırıkkale ilinden çıkarak gözlerine kestirdiği evleri soyarak Türkiye'yi dolaşıyorlardı. Sakarya Jandarması çok büyük bir iş başarmış, ulusal çapta çalışan bir grup hırsızı yakalayarak hak ettikleri yere göndermiştir. Suç silineceklerine bakıldığında bu yakalamanın ne derece büyük bir iş olduğu ortaya çıkmıştır.

Tarık Durdu
Tarık Durdu - 1 yıl Önce

Jandarmadan müthiş bir operasyon daha; Şehir şehir dolaşıp hırsızlık yapan bu arsızlar bu sefer yakayı ele verdiler. Sakarya'da hırsızlık yapacaklar bir kez daha düşünsün. JASAT affetmiyor...