Fındık Hırsızları Yakalandı: 3 tutuklama

Erenler'den çaldıkları 23 çuval fındığı Hendek'te 15 bin liraya satan hırsızlar tutuklandı. Olayın ayrıntıları...

Fındık Hırsızları Yakalandı: 3 tutuklama

Olay 14 Ekim Pazartesi günü saat 04.47 sıralarında Erenler ilçesi Ekinli Mahallesinde meydana geldi. 
Y.A. isimli şahsın evinin altındaki deposunda bulunan 23 çuval (yaklaşık 1800 kg) fındığın kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınması olayı ile ilgili olarak harekete geçen Erenler Jandarma ile Jasat timleri kısa sürede hırsızları tespit ederek gözaltına aldı.

Hırsızlık için araç kiralamışlar
Jandarma'nın olay yerine yakın güvenlik kameralarının incelemesi sonucu hırsızlık olayının Akyazı İlçesinde faaliyet gösteren Araç Kiralama şirketinden kiralanan araç ile yaptıkları tespit edildi.

Aracı takip eden Jandarma Çarşamba günü Adapazarı İlçesi Taşlık Mahallesi Nehir kenarında araç içinde F.B, S.K., Ş.Ö ve B. O. isimli şahısları yakaladı.  

İtiraf ettiler
Şüpheliler verdikleri ifadede Ekinli Mahallesinden çaldıkları 23 çuval fındığı Hendek İlçe merkezinde faaliyet gösteren  bir tüccara 15.000 TL karşılığında sattıklarını itiraf ettiler. 
23 çuval fındık satıldığı tüncardardan geri alınarak müştekiye teslim edilmiştir.
Fındık hırsızları Jandarma'daki işlemlerinin ardından Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. Daha sonra mahkemeye çıkartılan şüphelilerden F.B., Ş.Ö. ve S.K. tutuklanarak Ferizli L tipi kapalı cezaevine gönderildi.

Şüphelilerden B.O. isimli şahıs ise alınan ifadesine müteakip serbest bırakıldı. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE