Hamile sevgilisini dövdürdü, kendini böyle savundu!

Adapazarı'nda, ayrıldığı hamile sevgilisini bebeğini düşürmesi için dövdüren Tamer Oktay K., yargılandığı davada, eski sevgilisinin baskılara rağmen kürtaj yaptırmadığını, kendisini evliliğe zorladığını ileri sürdü.

Hamile sevgilisini dövdürdü, kendini böyle savundu!

Adapazarı'nda geçen yıl 27 Kasım günü yaşanan olayda, 7 aylık hamile Fatma Avcı, bir kişinin saldırısına uğradı. Kadının ilk anda kapkaççı zannettiği saldırgan Avcı'yı, feci şekilde dövdü. Ardından da çantasını alıp, kaçtı. Olay yerinde yapılan incelemede Fatma Avcı’ya ait çanta çöpte bulunurken, çantadan hiçbir şey alınmamış olması polisin şüphesini çekti. Görgü tanıklarının ifadelerine başvurup, olay yerindeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, Fatma Avcı’nın ayrıldığı sevgilisi Tamer Oktay K. ile aynı fabrikada çalışan arkadaşı Ümit Ö.'ı gözaltına aldı. Tamer Oktay K. ifadesinde, arkadaşı Ümit Ö.’dan, 35 bin lira karşılığında hamile olan eski sevgilisine 'gasp' süsü vererek saldırmasını, böylelikle bebeği düşürmesini amaçladığını anlattı. Tamer Oktay K. ve Ümit Ö. tutuklanarak, cezaevine gönderildi. 

Sakarya 6.Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya Fatma Avcı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın avukatı ile Kara'nın avukatı katıldı. Tutuklu sanıklar Tamer Oktay K. ve Ümit Ö., duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi'yle katıldı. Fatma Avcı, tutuklu sanıklardan şikayetçi olduğunu söyledi.

Tamer Oktay K. ise olayda suçu olmadığını, Ümit Ö.'ın olayı gerçekleştirdiğini ileri sürdü. Kara, Fatma Avcı’nın kürtaj yaptırmadığını ve kendisini evliliğe zorladığını savunarak, tahliyesini talep etti. Ümit Ö. ise Tamer Oktay K.’nın kendisine olayı yaptırdığını belirterek, tutuksuz yargılanma talebinde bulundu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. M.M.’nin tanık olarak dinlenmesine, olaydan sonra dünyaya gelen ve 'Uzay Asaf' adı verilen bebeğe DNA testi yapılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.
 

Demirören Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 17:42
banner3
YORUM EKLE