Hastane magandaları için mahkeme kararı!

Sakarya'da hastanenin acil servisinde sağlık memuruna saldıran 5 şüphelinin de yakalandığı bildirildi. Adliyeye sevk edilen saldırganlar için bu kararlar çıktı

Hastane magandaları için mahkeme kararı!

Perşembe gecesi Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (SAÜEAH) yaşanan olayda kolunda kesi şikayetiyle acil servise gelen bir kişi pansuman yaptırmak istedi. İlk olarak travma odasına girmesi gereken şahıs, beklemeden cerrahi müdahale odasına girdi. Burada cerrahi ekibinde görevli sağlık memuru Celalettin Karabıyık, gelen hastaya pansuman yapmak istedi. Bu esnada yaralıya sedyenin yanlış yerine yattığını ve daha yukarı kısmına gelmesi gerektiğini söyleyen Karabıyık’a ‘Neden bana sert yapıyorsun’ diyerek bağırmaya başlayan yaralı şahıs saldırmaya başladı. O esnada ise saldırganın dışarıda bekleyen diğer 4 yakını da odaya girerek sağlık çalışanını darp etti.

Olay sonrasında bir kişi yakalanırken, diğer 4 kişinin yakalanması için polis ekipleri çalışma başlattı. 
Sakarya Polisi, yaptıkları operasyonlarla tüm şüphelileri yakaladı. 
5 saldırgan emniyetteki ifadelerinin ardından adli makamlara sevk edildi. 

Cumhuriyet Savcılığı ve Mahkemedeki işlemler sonrası 1 kişi savcılıktan serbest bırakıldı, 3 kişi mahkeme tarafından adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı, Volkan K. isimli şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. 


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2020, 14:09
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER