Hendekli Ecem'in katilinin cezası onandı!

Hendekli Ecem Balcı'nın katili Süleyman K. için verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yüksek mahkemece onandı 

Hendekli Ecem'in katilinin cezası onandı!

5 Ocak 2018 tarihinde Ecem Balcı’nın (17) ortadan kaybolmasının ardından annesi Esra Ercömert de intihar etmişti. Polis ekipleri tarafından soruşturma derinleştirilirken, ekipler, yaptığı teknik ve fiziki takibin ardından Ecem’in annesinin arkadaşı olan Süleyman K. ve akrabalarını gözaltına aldı. Süleyman K.’nin emniyette verdiği ifadesinde Ecem’in gömülü olduğu yeri itiraf etmesinin ardından, Ecem’in cesedi ormanlık alanda gömülü halde bulundu. Talihsiz Ecem'in cenazesi memleketi Hendek'te toprağa verildi. 

KASIM AYINDA KARAR ÇIKTI
 Cesedin bulunmasının ardından Süleyman K., Ecem’i öldürüp gömdüğünü itiraf ettikten sonra, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 19 Kasım 2019 günü görülen duruşmada karar çıktı. 
Kararda, sanık Süleyman K. ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırıldı. Kara’nın avukatının itirazı üzerine dosya, bir üst mahkemeye gönderildi. Sakarya Bölge İdare Mahkemesi, verilen cezayı onadı.

"OLUMLU BİR KARAR OLDU"
Konuyla ilgili Balcı ailesinin avukatı Aslıhan Şen, “İstinaf mahkemesi yerel mahkemenin kararını olduğu gibi onadı. Şu an Yargıtay yolu açıldı. Karşı taraf temyiz ederse ceza Yargıtay’ın kararından sonra kesinleşecek. Olumlu bir karar oldu” dedi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER