Hırsızlar çiftçilerin emeğini çaldı

Geyve'de tarlalara ve meyve bahçelerine dadanan hırsızlar 15 çiftçinin arazisinde bulunan sulama motoru ve sulama aparatlarını çaldı.

Hırsızlar çiftçilerin emeğini çaldı

Geyve'nin Safibey mahallesinde gece saatlerinde 15 çiftçinin arazisinde bulunan sulama motoru ve aparatları kimliği belirsiz hırsız veya hırsızlar tarafından çalındı.

Safibey Mahallesi'ndeki hırsızlık olayı çiftçi Gürol Doğan'ın sabah saatlerinde ekili domates ve biber tarlasına geldiğinde anlaşıldı. 

İhbar üzerine olay yerine gelen Geyve Jandarma ekipleri ayak izi ve parmak izi alarak soruşturma başlattı.

Yaklaşık 40-50 bin liralık alet ve aracın çalındığını vurgulayan Safibey muhtarı Mustafa Tur, yetkililerden yardım istedi.

Hasat zamanı başta olmak üzere, her dönem arazilerde hırsızlık vakalarının sürdüğünü belirten Mustafa Tur; "Bu gece hırsızlar yine arazilerimizde 15 çiftçimizin canını yaktı. Yaklaşık 40-50 bin liralık sulama motoru ve aparatlarını çalarak, çiftçilerimizin emeklerini bir gecede yok ettiler. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce olmak üzere tüm yetkililerden Geyve-Bayat alternatif yolu ve Geyve-Pamukova bağlantı yoluna MOBESE kamerası konulmasını talep ediyoruz. Hasat zamanı başta olmak üzere, her dönem arazilerimizde hırsızlık vakaları bitmek bilmiyor. Bu işe bir dur denilmeli, çiftçilerimizin emekleri korunmalı" açıklamasında bulundu. geyve.com

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 17:00
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Farkında mısınız
Farkında mısınız - 6 ay Önce

Olaylar arttı, kim bırakmıştı bunları cezaevinden?

Ali al
Ali al - 6 ay Önce

Editör kardeş "emegini" başligi bu habere pek oturmadi sanki.

SIRADAKİ HABER