Hırsızlar fındıklığa 15 kişi gelip...

Hendek'te fındık bahçesi bekleye vatandaş saldırıya uğrayarak darp edildi.

Hırsızlar fındıklığa 15 kişi gelip...


Edinilen bilgilere göre, olay Hendek İkbaliye Mahallesinde dün akşam saat 20.00 sıralarında yaşandı. 

Fındık tarlasında nöbet bekleyen Y.G, hırsızlık için bahçesine giren kişiler tarafından darp edildi.

Fındık fiyatlarının açıklanmasının ardından harekete geçen fındık hırsızları gözlerine kestirdiği fındık tarlalarına girip hırsızlık yapmakla kalmıyor, tarla sahiplerine maddi zararın veren hırsızlar artık tarla sahiplerini darp ederek te zarar vermeye başladı.

15 KİŞİ GELDİLER

Hendek Akpınar Mahalle Muhtarı Ogün Gülmez’in sosyal medya hesabından paylaşarak gündeme getirdiği fındık hırsızlığının artık farklı boyutlara gittiği gözlemlendi.

Gülmez, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda "Yıllardır önlem alınamayan fındık olmadan fındık çalma olayı. Az önce bir vatandaşımız 15 kişi fındık hırsızları tarafından dövülmüş, etkisiz halde tarlada bulmuş yakınları. Ölse veya sakat kalırsa hesabını kim ve kimler verecek. Burada en büyük görev Sayın Kaymakamımız Halil İbrahim Acır’a düşüyor. Bu iş yarın daha büyük ölümlere ve 81 ile olay olacak duruma düşmeden acil olarak ne yapılır edilebilir istişare ederek olayların büyümeden çözüme kavuşturulmasını Sayın Kaymakamımızdan arz ediyorum" ifadelerine yer verdi.

ŞİKAYETÇİ OLMADI

Diğer yandan saldırıya uğrayan fındık tarlası sahibinin "Beni, ailemi ve çocuklarımı darp ederler, evimi yakarlar" korkusuyla darp raporu almadığı ve şikayetçi olmadığı öğrenilirken, aynı şahsın geçen yıl evinin ateşe verildiği, tekrar ateşe verirler diye tedirginlik yaşaması nedeniyle darp raporu almadığı ve şikayetçi olmadığı öğrenildi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER