Hırsızlık demek yetmez, arsızlık! Siz de şaşıracaksınız...

Sakarya'da 9 ev ve 1 iş yerinden 14 farklı tarihte 2 otomobil, 95 bin liralık ziynet eşyası, 25 bin TL para, elektronik eşya çalan ve toplamda 36 yıl kesinleşmiş hapis cezaları bulunduğu ortaya çıkan 2 hırsız nefes kesen operasyonla yakalandı

Hırsızlık demek yetmez, arsızlık! Siz de şaşıracaksınız...

sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK*

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları başarılı çalışmayla azılı hırsızların oyununu bozdu.

Edinilen bilgiye göre Adapazarı, Serdivan ve Arifiye'deki 14 farklı hırsızlık olayını araştıran Sakarya Polisi, güvenlik kameralarını inceleyip parmak izi aldı.

Yapılan incelemede 9 eve 1 iş yerinden 95 bin liralık altın bilezik, yüzük, kol saati, 25 bin TL nakit para, 2 bin TL'lik sigara, 1 adet laptop, 1 adet kombi ve 2 cep telefonu ile değeri yüksek olan 2 otomobil çalındığını belirledi.

Vurgunun H.P(38) ve T.İ(25) tarafından yapıldığını tespit eden ekipler hırsızların izini sürdü. 2 şüpheli Sakarya ve Düzce'de düzenlenen operasyonlarla yakalandı.

Emniyette sorguya alınan H.P'nin hırsızlık suçundan 23 yıl, T.İ'nin ise yine anyı suçtan 14 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu ortaya çıktı.

İşlemleri tamamlanan iki azılı hırsız tutuklanarak cezaevine konuldu. 

Emniyet'ten yapılan açıklama şöyle:

14 HIRSIZLIK OLAYININ ŞÜPHELİLERİ KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZALI ŞAHISLARIN DÜZCE VE SAKARYA İLLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONLA YAKALANMASI

Sakarya ili Adapazarı, Serdivan ve Arifiye  ilçerinde farklı tarihlerde meydana gelen;

▪️ 9 Ev ile
▪️ 1 İşyeriden,
➖95.000 TL değerinde Ziynet Eşyası (Altın Bilezik, Yüzük, Çeyrek Altın) Kol saati,
➖25.000 TL Nakit para,
➖2.000 TL değerinde Sigara,
➖1 Adet Leptop,
➖1 Adet Kombi,
➖2 Adet cep Telefonu,

▪️ 2 Otomobilden,
➖ 1 Adet tablet,
➖ 1 Adet oto teybi ÇALINMASI, 

▪️ 2 Adet Otomobil hırsızlığı, olmak üzere 

Toplamda 14 hırsızlık Olayı ile ilgili  Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucu 2 şüphelinin kimlikleri tespit edildi.

Şüphelilerin yakalanması için harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık büro ekipleri;

▪️  Düzce ilinde yaptıkları operasyonla; 

Hakkkında Hırsızlık suçlarından 23 YIL KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI BULUNAN ve çok sayıda hırsızlık suçundan kaydı olan H. P. (38) isimli şahsı Araçla kaçtığı esnada, kovalamaca sonucu YAKALADI, 


▪️Adapazarı İlçesinde yaptıkları operasyonla da;

Hakkkında Hırsızlık suçlarından 14 YIL KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI BULUNAN ve aynı şekilde çok sayıda suçtan kaydı olan T. İ. (25) isimli şahsı da kıskıvrak YAKALADI. 

Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerin ardından Adli Makamlara sevk edilen 2 şüphelide TUTUKLANARAK Cezaevine teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 13:50
banner3
YORUM EKLE