Hırsızlık şebekesi böyle çökertildi!

Karasu ve Kocaali’de geçtiğimiz iki ay içerisinde meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ilgili emniyet ekipleri operasyonlar düzenledi. Çok sayıda şüpheli ve çalıntı malzeme ele geçirildi. 

Hırsızlık şebekesi böyle çökertildi!

Karasu ve Kocaali son 2 ay içerisinde meydana gelen çok sayıda hırsızlık olayları üzerine şüphelileri takibe alan emniyet ekipleri belirlenen adreslere operasyon düzenledi.

Hırsızların, Karasu ve Kocaali’de yazlık olarak kullanılan evlerin gece geç saatlerde Pvc kapı ve camlarını özel bir aparatla açarak girdikten sonra evlerden Kombi, Televizyon ve dizüstü bilgisayar çalarak ortadan kaybolduklarını ve çalıntı malzemelerle Kocaeli’nin Karamürsel ilçesine götürdükleri tespit edildi.

Emniyet ekiplerinin Kocaeli ve Sakarya’da 3 farklı eve gerçekleştirdikleri operasyonda; Hırsızlık suçundan 13 adet kaydı bulunan B. Ö. , (22) ile çeşitli suçlardan 3 adet kaydı bulunan S. M. S. (22) isimli şahısları yakalandı. 

Şüphelilerin kullandığı araca gerçekleştirilen operasyonda ; B. A. , (22) isimli şahıs  ile, şüphelilerin Sakarya’dan çaldıkları malzemeleri Karamürseldeki 2.el eşya dükkanına polis kamerasına da yansıyan indirilme  anında suçüstü operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda; 17 adet hırsızlıktan kaydı bulunan R. E. , (23) çeşitli Suçlardan 5 adet kaydı bulunan M. A. , (27) çeşitli suçlardan 5 adet kaydı bulunan T. C. , (30) ile R. K. , (30) isimli şahısları kıskıvrak yakaladılar.

2.El eşya dükkanında yapılan Aramalarda, Sakaryadan çalınan,  7 adet Televizyon, 7 adet kombi, 1 adet dizüstü bilgisayar ele geçirildi.

Çalıntı Eşyaları Karamürsel'e götürdükleri araçta yapılan aramalarda ise hırsızlık için kullanılan çok sayıda aparat ele geçirildi.

4 gün süren Sorgularının ardından Karasu Adliyesine sevk edilen şüphelilerden; R. E. , S. M. S. , B. Ö. , M. A. , B. A. , Tutuklanarak Cezaevine Sevk edilirken, T. Ç. , R. K. , isimli şahıslara adli kontrol uygulandı.

Ele geçirilen Eşyalarda emniyet ekiplerince sahiplerine  teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 11:32
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recai mutan
Recai mutan - 10 ay Önce

Adamı böyle enselerler. Kutlarım Sakarya polisini.

Fat i
Fat i - 10 ay Önce

Bir kac gün sonra cikarlar ne anladik bu isden suclular buyuk cezalar almali

Zeynep kıran
Zeynep kıran - 10 ay Önce

Polis ekibine ve asayiş amirlerine tskr ediyorum suçlular cezasını çeksin

SIRADAKİ HABER