İğrenç olayın davasında flaş gelime! Öz kuzeni tarafından...

Sakarya'da küçük çocuğun akrabası tarafından 5 yıl boyunca cinsel istismara uğramasıyla ilgili davanın duruşması yapıldı. Tutuksuz yargılanan sanık mahkemede kendini savunurken, duruşma mayıs ayına ertelendi.

İğrenç olayın davasında flaş gelime! Öz kuzeni tarafından...

sakaryayenihaber.com -

Sakarya'da 5 yıl boyunca öz kuzeni tarafından cinsel istismara uğradığı olayın duruşması bugün yapıldı. Sakarya Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya tutuksuz yargılanan sanık da katıldı. Gerçekleşen duruşmada sanık, müşteki ve tanıklar dinlendi. Adli tıptan rapor alınması talebi mahkeme tarafından reddedilen sanığın tutuksuz yargılanmasının devamına karar verildi.

Mahkeme heyeti davayı 4 Mayıs 2021 tarihine erteledi.

UCİM'DEN AÇIKLAMA

Duruşmaya katılan UCİM Sakarya gönüllüleri ise duruşma sonrası açıklamalarda bulundu. UCİM avukatlarından Asuman Yüzüaçık yaptığı açılamada, Sakarya ‘da yakın akrabası tarafından 5 yıl boyunca nitelikli istismar edilen çocuğumuz susmadı. UCİM SAKARYA gönüllü avukat ve üyelerinin bugün katıldığı; Sakarya Adliyesi/1.Ağır Ceza'daki duruşmamızda bir sonraki celse için 4 Mayıs 2021 tarihine gün verildi. 1.Ağır Cezadaki duruşmamızda, sanık, müşteki ve tanıklar dinlenildi. Sanığın adli tıptan rapor alınması talebi mahkeme tarafından reddedildi. Sanığın serbestliğimin devamına karar verildi. UCİM olarak dosyanın takipçiyiz." dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 00:50
banner3
YORUM EKLE