İşçilere yönelik saldırı olayına gözaltı kararı

Sakarya’nın Kocaali ilçesinde, fındık işçilerine yönelik yaşanan saldırı olayında iki kişiye gözaltı kararı çıkartıldı.

İşçilere yönelik saldırı olayına gözaltı kararı

sakaryayenihaber.com –

Kocaali ilçesinde fındık işçileri ile işveren arasında çıkan tartışma sonucu yaşanan saldırı olayıyla ilgili iki kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Alınan bilgiye göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kocaali Cumhuriyet Başsavcılığı’nca olaya karıştığı belirlenen 2 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Kolluk kuvvetlerince şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Mardin’den Sakarya’nın Kocaali ilçesine gelen fındık işçileri ile işveren arasında tartışma çıkmış ve olay Kürtçe konuştukları için darp edildiler şeklinde servis edilerek kamuoyu yanıltılmıştı.

Mardinli aile, yaşanan tartışmanın kamuoyunda yer aldığı gibi olmadığını ve işverenin kendilerine yönelik sert üslupları nedeniyle tartışma çıktığını belirtmişti.

Konuya ilişkin Sakarya Valiliği’nden yapılan açıklamada, 22 Ağustos'ta Kocaali ilçesinde fındık bahçesinin sahipleri arasında çıkan tartışma sonucu arbede yaşandığı, şahıslardan birinin aracını diğer kişinin üzerine sürdüğü, bu esnada Mardin nüfusuna kayıtlı iki kadın işçi ile Düzce nüfusuna kayıtlı bir erkek işçinin yaralandığı ve olayın yargıya intikal ettiği belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 00:43
banner3
YORUM EKLE