IŞİD en fazla Sakarya'da örgütlenmiş

Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nün son 2 yıl içinde terör örgütü IŞİD’e yönelik operasyonlarda yakalanan 250 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bunların büyük bölümü hüküm giydi

IŞİD en fazla Sakarya'da örgütlenmiş

FETÖ VE IŞİD

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası FETÖ’nün en çok yapılandığı illerden birinin Sakarya olduğu ortaya çıkmıştı. Son 2 yıl içinde Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı operasyonlarda terör örgütü IŞID’in de Sakarya’yı bir üs haline getirdiği ortaya çıktı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda yakalanan 250 kişi tutuklandı.

IŞİD LİDERLERİ

Bu 250 kişinin bir bölümünün davası sonuçlandı ve hüküm giydiler. Aralarında Türkiye’nin IŞİD sorumlusu olduğu belirtilen Ebu Hanzala kod adlı kişinin yargılaması ise Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde sürüyor. Öten yandan IŞID’in lider kadrosunda yer alan ve Sakarya polisince yakalanıp Irak’a iade edilen İsmail el İthavi’nin verdiği bilgilerle ABD, IŞİD liderini öldürtmüştü.

BİRBİRİ ARDINA

İstihbarat uzmanları IŞİD gibi eli kanlı terör örgütünün Sakarya’da bu kadar güç bulmasının arkasında, Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde uzun yıllar FETÖ’cü müdürlerin görev almasının büyük etken olduğunu belirtiyor. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 2’si önceki İl Emniyet Müdürü  ve  çok sayıda Emniyet Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürü hakkında FETÖ’den işlem yapılmıştı. Emniyet FETÖ’den temizlenince Sakarya polisi birbiri ardına IŞİD operasyonu gerçekleştirmişti.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 10:20
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sait kandirali
Sait kandirali - 10 ay Önce

Sakarya zaten eskiden beri yobazlarin orgutlendigi bir yer.kurtus savasi sonrasi akyazi isyanlarini unutmayin ,kokenleri ozamana dayaniyor

SIRADAKİ HABER