Işık ihlali kazaya neden oldu

Karasu-Kocaali arasındaki duble yolda ışık ihlali nedeniyle meydana gelen kazada bir araç takla attı. Şans eseri can kaybının yaşanmadığı kaza ucuz atlatıldı. Görgü tanıkları bölgede ışık ihlali nedeniyle pek çok kazanın meydana geldiğini söyledi.

Işık ihlali kazaya neden oldu

YARALANANLAR OLDU
Kocaali istikametinden Karasu yönüne gitmek için 01 CAM .. plakalı araç kendisine yeşil yandığı için yoluna devam etmek istedi. Ancak aynı anda Aziziye Mahallesi istikametinden çıktıktan sonra çarşı yönüne gitmek için kavşağa giren araç kendisine kırmızı yandığını fark edemedi. Bir anda yola önüne çıkan araca çarpmamak için  01 CAM .. plakalı aracın sürücüsü son anda manevra yapsa da kaza yapmaktan kurtulamadı. Bir anda takla atan araç ters durabildi. Kaza sonrasında olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri yaralıları Karasu Devlet Hastanesi’ne götürdü. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri soğutma çalışması yaptı. Kazaya karışan araçlardan birinin LPG ‘li olması sonucu sızma ihtimali vatandaşların panik yaşamasına neden oldu.
SÜREKLİ KAZA OLUYOR
Karasu’nun Çağdaş Kavşağı olarak bilinen noktasında özellikle yaz aylarında sıklıkla maddi hasarlı ve yaralanmalı kazalar meydana geliyor. Bu noktada önceden ışıklandırma olmadığı için kaza olduğu düşünüldü ve kavşak ışıklandırıldı. Ancak ışıklandırma da kaza sayısında bir azalmaya neden olmadı. Bölgede sıklıkla kaza olmasına kalıcı bir çözüm bulunması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, iki ilçeyi birbirine bağlayan ve özellikle yaz aylarında binlerce aracın kullandığı yolun daha güvenli olmasını bekliyor. Kazanan ardından Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan soruşturma ise devam ediyor.


 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER