Jandarma 420 kişiyi yakaladı

Jandarmaya ait sorumluluk bölgesinde 1-31 Temmuz 2019 tarihleri arasında 889 asayiş olayı meydana geldi. 

Jandarma 420 kişiyi yakaladı

Jandarma yol uygulamalarında UYAP’da yakalama kaydı bulunan 420 şahsı yakalayarak adliyeye sevk etti. Sevk edilen  şahıslardan 107’si çıkarıldığı mahkemeler tarafından tutuklanarak çeşitli ceza evlerine konuldu.  Jandarma Komutanlığı Sakarya’yı güvenli ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirmiş olduğu operasyonlara kararlı bir şekilde devam ediyor. Yapılan çalışmalar kapsamında 
1-31 Temmuz tarihleri arasında Jandarma Asayiş Timleri 91.474 şahsı sorguladı. Sorgulamalar neticesinde çeşitli suçlardan aranma kaydı olduğu tespit edilen 420 şahıs yakalanarak adalet önüne çıkartıldı. Bu şahıslardan 107’i hakkında çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklama kararı verildi. Diğer 313 şahıs ise çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
YAKALAMALAR
"Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama" ve "Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması" suçundan 5 Yıl 2 Ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.B.  " Çocuğun Basit Cinsel İstismarı" suçlarından 12 Yıl kesinleşmiş cezası bulunan G.D., "Kasten Öldürme” suçundan kesinleşmiş 12 Yıl hapis cezası bulunan L.K., “Hakaret, Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokmak ve Görevi Yaptırmamak için Direnme” Suçundan kesinleşmiş 3 Yıl 11 Ay hapis cezası bulunan F.D., "Bina içinde Muhafaza Altına Alınmış Olan Eşya Hakkında Hırsızlık, Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme, Herkesin Girebileceği Bir Yerde Bırakılmakla Birlikte Kitlenmek Suretiyle Hırsızlık” gibi suçlardan sekiz ayrı mahkeme tarafından verilen ve 18 Yıl 7 Ay 26 Gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan L.K. isimli kadın yakalandı. Öte yandan uygulamalarda “Çocuğa cinsel istismar ve alıkoyma" (aynı suç iki kez işlenmiş) suçundan 29 Yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.Ü. “Çocuğun Nitelikli Cinsel İstismar” suçundan 12 Yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.Ö. “  Taksirle Ölüme ve Yaralanmaya Neden Olma" suçundan 4 Yıl 2 Ay kesinleşmiş hapis cezası olan S.T. isimli şahsın da aralarında bulunduğu 420 şahıs Temmuz ayı içerisinde yakalandı. Yakalanan şahıslardan 107 kişi çıkarılmış oldukları mahkemece tutuklandı. Öte yanda trafik timlerinin bu ay içerisinde yapmış olduğu yol kontrollerinde yakalaması olan 168 adet araç yakaladı.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 18:52
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER