Jandarma, yasağı delenlere ceza yağdırdı

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı sokağa çıkma yasağı, sosyal mesafe yasağı ve iş yeri kapatma kararını delen 103 kişiye toplamda 91 bin 600 lira para cezası kesti, 993 iş yerini ise kapattı.

Jandarma, yasağı delenlere ceza yağdırdı

sakaryayenihaber.com -

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı, kent genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan yasakların denetimi için şehirde kuş uçurmadı. Ekipler sokağa çıkma yasağı, sosyal mesafe kuralı ve işletme kapatma yasağını ihlal edenlere adeta kabus oldu.

CEZA YAĞDIRDI

Bu çalışmalar kapsamında yasağı ihlal eden 65 yaş üzeri 26 kişi, 20 yaş altı 8 kişi ile birlikte yolcu taşıma kapasitesini aşan 13 ticari araç sahibine, sosyal mesafe kuralını ihlal eden 23 kişiye, iş yeri kapatma yasağına uymayan 7 iş yeri sahibine ve balık tutma ile piknik yapma yasağını ihlal eden 2 kişiye toplamda 31 bin 752 lişra ceza kesti.

KAPATMA KARARINA UYMADILAR

Ayrıca kapatılmasına karar verilen 4 kahvehanede oyun oynayan işletme sahiplerinin de aralarında bulunduğu 19 kişiye toplamda 59 bin 580 TL para cezası kesildi. Ayrıca 1 kişi hakkında da "Kolluk Kuvvetine Direnme" suçundan adli işlem  yapıldı. Kentin dört bir yanında yasak denetimi yürüten jandarmanın bugüne kadar yasağı delen 103 kişiye 91 bin 600 lira para cezası uyguladığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 18:20
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Malazgirt....71
Malazgirt....71 - 7 ay Önce

Bu sakin ; saf Adapazarı halkına ne oldu?? Jandarma'ya Polis'e direnmek Devlet'e karşı gelmektir....

SIRADAKİ HABER