Jandarma’ya ‘Pes artık’ dedirtti

Dün akşam Sapanca Akçay Mahallesinde ilginç bir kaza meydana geldi. Kaza ve kazaseden şüphelenen Jandarma ekiplerinin şüpheleri boşa çıkmadı

Jandarma’ya ‘Pes artık’ dedirtti

Jandarmaya  dün saat 22.30 sıralarında kaza ihbarı geldi. İhbar üzerine Sapanca Jandarma Komutanlığına bağlı  ekipler kısa sürede olay yerine intikal etti.  Ancak olay yerine gelen ekipler kazadan şüphelendi.  Kaza yapan T.K. kendi beyanında, aracanın Sapanca akçay Mahallesine 35 metrelik yükseklikten şarampolle yuvarlandığını, kendisinin ise kaza sırasında kendini araçtan dışarı attığını ileri sürdü. Ekipler olay yerinde yaptığı incelemede aracın halen çalışın vasiyette olduğunu fark etti. 

Jandarma Asayiş timinin olay yeri incelemesi sonucunda, şahsın beyanı ve o anki durumundan şüphelenmesi  üzerine olay yerine çağrılan trafik tim personeli de aynı yönde şüphelendi. Jandarmanın savcılığı bilgilendirmesi üzerine T.K. isimli şahsın telefonuna el konuldu. Telefonda yapılan inceleme ve şahsın araçtan atladı yönündeki iddiasına rağmen üzerinde  her hangi bir çizik ve darbenin olmaması, ekiplerin şüphesini bir kat daha arttırdı. 

T.K. isimli şüpheli şahsın telefonunda bulunan WhatsApp yazışmaları incelenirken, yapılan inceleme de şahsın bahse konu aracı ‘Perte’ çıkarıp kasko’dan yararlanmak amacı ile böyle bir plan yaptığı yazışmalardan tespit edildi. Olay hakkında cumhuriyet savcısına bilgi verilerek şahıs hakkında savcının talimatı ile “Suç Uydurma” şüphesi ile tahkikata başlanıldı. Araç, olay yerine gelen kurtarıcı vasıta ile uçurumdan çıkarılarak yedi emin parkına teslim edilirken ifadesi alınan T.K. isimli şüpheli Jandarmadaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştır.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 10:38
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER