Karasu'da kaçak içki operasyonu

Jandarma gerçekleştirdiği operasyonda çok sayıda kaçak içki ele geçirdi. Yabancı uyruklu bir kadın gözaltın alındı

Karasu'da kaçak içki operasyonu

Jandarma ekiplerinin kaçak ve kaçak ürünlere yönelik operasyonları devam ediyor.  15 Temmuz'da Arifiye ilçesinde meydana gelen kaçak içki olayı sonrası iki çocuk babası R. S. İsimli şahıs içmiş olduğu kaçak içkiden zehirlenmiş ve  kaldırılmış olduğu hastanede hayatını kaybetmişti.Sorumluluk bölgesinde meydana gelen bu olay sonrasında Jandarma kaçak içkiye karşı çalışmalarına hız verdi.  Alınan bir duyumu değerlendiren Jandarma timleri dün  Karasu Merkez Yalı Mahallesinde bir adrese İstihbarat timlerinin katılımıyla ortak operasyon yaptı.

ÇOK SAYIDA
Operasyonu sonucu yabancı uyruklu M. H. isimli şüpheli kadın şahsın evinde yapılan aramada; 57,5 Litre Kaçak Votka, 11 Litre Kaçak Viski, 54 Adet Marka Etiketi, 47 Adet Sahte Kapak Bandrolü, 13 Adet Votka kapağı 1 Litre Kaçak Rakı ve 61 Adet doldurulmaya hazır votka şişesi ele geçirildi.Şüpheli yabancı uyruklu M.H. isimli kadın gözaltına alınmış alınırken, Jandarma Komutanlığında ki işlemlerin ardından bu gün adliye’ye sevk edilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2019, 10:09
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
MERT
MERT - 11 ay Önce

Bu ürünler kaçak mı sahte mi? Bunlar iki farklı kavram. Kaçak derseniz vergisi ödenmeden yurdu girişi yapılmış anlamına gelir ki ürün orjinal üründür. Sahte derseniz bu yasa dışı yollardan üretim yapıldığı anlamına gelir. Hem farklı hukuki yaptırımları vardır hem de sahte ürün ölümcül riskler içerir.

SIRADAKİ HABER