Karasu’da Romanlara çadır operasyonu!

Fındık sezonu dolayısıyla Karasu’ya gelen ve 200 civarında çadır kuran Roman vatandaşlar işgal ettikleri alandan kolluk kuvvetleri yardımı ile çıkarıldı

Karasu’da Romanlara çadır operasyonu!

Karasu’da fındık sezonunda bahçelerde çalışmak üzere bölgeye gelen ve ilçenin hemen girişinde çadırlarını kuran Romanvatandaşlar sezon sonunda halen ilçeyi terk etmeyince vatandaşlar şikayetçi oldu. Bölgenin bağlı bulunduğu Yenimahalle Muhtarlığı ve vatandaşların şikayetleri üzerine Roman vatandaşlara uyarıda bulunuldu. Karasu Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri bölgeye giderek Roman vatandaşların alanı boşaltmalarını istedi. Alan boşaltılmayınca Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bölgeye gelerek vatandaşlara eşlik etti.
KISA SÜREDE BOŞALTILDI
Karşılarında bir anda zabıta ekipleri ve polisleri gören Romanlar kısa süre sonunda bölgeyi boşalttı. 200 çadırlık alan kısa süre sonunda eski görüntüsüne kavuştu. İlçe girişini kısa süre içinde eski görüntüsüne kavuşturan Karasu Belediyesi zabıta ekipleri ve Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı personel,  vatandaşların taşkınlık yapmadan ve huzursuzluğa neden olmadan ilçe dışına çıkmasına refakat etti.

Cihan EMRE
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE