Kiralık araçla hırsızlık turuna çıkmışlar!

Karasu ve Kocaali'de kiraladıkları araçla çok sayıda evden kilolarca fındık ile çeşitli malzemeler çalan hırsızlık şebekesi yakalandı 

Kiralık araçla hırsızlık turuna çıkmışlar!

sakaryayenihaber.com -

Kasım ayında Kocaali'de 7i Karasu'da da 2 hırsızlık olayına karışan şebeke, Kocaali İlçe Jandarma Komutanlığı'nın operasyonuyla çökertildi. Alınan bilgiye göre; Melen Mahallesi'nden 2 hızar motoru, Kozluk Mahallesi'nden 1 hızar motoru ve 70 kilo fındık, Gümüşoluk Mahallesi'nden de 400 kilo fındık çalınması üzerine Jandarma ekipleri çok yönlü araştırma başlattı. Kocaali İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, olaylarla ilgili delilleri topladıktan sonra Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla harekete geçti. M.A.D., S.M.S., S.S., O.T.  ve E.B. isimli beş şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilere ait evlerde yapılan aramada 40 gram Kubar esrar ile çok sayıda çalıntı malzeme ele geçirildi. 
KABUL ETTİLER
Şahısların alınan ifadelerinde Kocaali İlçesinde 7, Karasu İlçesinde ise 2 Adet hırsızlık olayını kendilerinin gerçekleştirdiklerini beyan etmeleri üzerine haklarında Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ‘Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Hırsızlıktan’ işlem yapıldı. Karasu İlçe Merkezinde bulanan Rent A Car’dan kiralamış oldukları araç ile hırsızlık olaylarını işlediklerini itiraf eden şüpheliler Jandarmadaki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildiler. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER