Millet can derdinde, Onlar horoz dövüştürüyordu!

Jandarma ekipleri, horoz dövüştürenlere baskın yaptı. 44 yaralı horoza el konulurken, bu cezalar kesildi 

Millet can derdinde, Onlar horoz dövüştürüyordu!

Cuma günü saat 18.00 sıralarında Adapazarı Budaklar Kavaklıorman Mahallesinde Horoz Dövüşü yapıldığı ihbarının alınması üzerine, Jandarma Asayiş Timleri olayın olacağı mekâna baskın yaptı.

İkametin sahibi ve kullanıcısı olduğunu beyan eden E.D. ve beraberindeki i.V., Ş.Ö., İ.E.H., A.Ç., Y.Ü. isimli şahısların hayvan dövüşü yapma hazırlığında oldukları ve toplu olarak bulundukları  görüldü.  

Şahısların Koronavirüs (Covid-19) salgınına  karşı alınan tedbirlere aykırı hareket ettiklerinin tespit edilmesi üzerine ikametin önünde toplu olarak bulunan şahıslara ayrı ayrı olmak üzere 5326 Sayılı Kabahatler Kanunun 32. Maddesine istinaden 392 ₺, toplamda 2352 ₺ idari para cezası uygulanmıştır.

Ayrıca İkamet adresinin bahçesinde horoz dövüşü yapılması için bulunan ring alanın olduğu görülmesi üzerine, Adapazarı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli personellere bilgi verilmiştir. 

Belirtilen adrese gelen görevli veteriner hekimlerin yapmış oldukları sağlık kontrollerinde, daha önceden dövüş yaptıkları tespit edilen yaralı 44 adet horozun olduğu görülmüştür.

Konu ile ilgili olarak 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununun 11. Maddesi uyarınca gerekli idari işlemin yapılması maksadıyla  tutanak tanzim edilmiştir. 

Olay yerinde daha önceden dövüş yaptıkları görülen 44 adet horoz İlçe Tarım Personellerince Kocaeli Darıca Hayvanat Bahçesine gönderilmek üzere sahibi olan E.D. isimli şahsa Yediemin olarak teslim edilmiştir.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 17:58
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrullah Oraloğlu
Emrullah Oraloğlu - 6 ay Önce

Horozlar hayvanat bahcesine goturulmus,hepsini yanyana koymuslardir,ve cogu da birbirine girmistir,boyle bir durum olursa kime ne ceza verilecek?

Horoz
Horoz - 6 ay Önce

Hint horozları aynı kafese koyulduysa sabaha kadar hepsi ölmüştür.

SIRADAKİ HABER