Nurcan Bal'ın boğazını kesip öldürmüşlerdi yakalandı!

Adapazarı'nda Sakarya Köprüsü altında arkadaşıyla birlikte Nur Can Bal'ı(45) boğazını keserek öldürüp cezaevinden firar eden Murat T. yakalandı. "Kasten öldürme ve tehdit" suçundan 16 yıl 8 ay kesinleşmiş hapsi olan Murat T.'nin cinayeti birlikte işlediği Murat A. ölen kadın için "Babamı rus kadınla tanıştırdı, babam annemi bıraktı" ifadelerini kullanmıştı

Nurcan Bal'ın boğazını kesip öldürmüşlerdi yakalandı!

sakaryayenihaber.com-

Cinayet, 9 Ocak 2010 tarihinde Adapazarı'ndaki Sakarya Köprüsü altında işlenmişti. Mahalle berberi Nurcan Bal(45), görüştüğü Mustafa A.(23) ve Murat T.(28) tarafından boğazı kesilerek öldürülmüş, bu şahıs kendilerine yardım eden Ersin K.(26) ile birlikte tutuklanmıştı.
Firar etti
Şahıslardan "Kasten adam öldürme ve tehdit" suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan katil Murat T., bir süre önce hükümlü bulunduğu cezaevinden firar etmişti. 
Jandarma yakaladı
Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, peşine düştüğü katilin bulunması için titiz bir çalışma yürüttü. Ekipler, teknik ve fiziki takip çalışması sonucu Murat T.'nin bulunduğu yeri tespit etti. Sabaha karşı geniş çaplı bir operasyon düzenleyen jandarma katil Murat T.'yi yakaladı. Şahıs, işlemleri tmaamlandıktan sonra cezaevine konuldu.
Ne olmuştu?
Sakarya 1'nci Ağır Ceza Mahkemesinde bugün karara bağlanan davada ifade veren Murat T.'nin cinayeti birlikte işlediği Mustafa A., mahallelerinde berberlik yapan Nurcan Bal'ın babasını Rus kadınla tanıştırdığını söyleyerek "Babamı rus kadınla tanıştırdı, babam annemi bıraktı, bu kadın yüzünden babam evi terk etti. Annemi ortaya bıraktı. Olay günü arkadaşımızla bu olayı konuşmak için gittiğimizde bize küfürler edip saldırınca bu olaylar yaşandı." demişti. 
Mustafa Akar ve arkadaşı Murat Tatar'ın "Kasten adam öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar veren mahkeme heyeti, suçun maktulden kaynaklanan haksız bir fiilden dolayı meydana geldiği gerekçesiyle cezayı 18 yıla indirmiş, sanıklar duruşmalardaki iyi halleri sebebiyle 15 yılla cezalandırılmıştı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 00:10
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER