O cinayetle ilgili dikkat çeken detay! Cesedi taşıyıp...

Sapanca'da cesedi bulunan Murat Ahmet Çalışkan(48) ile ilgili yapılan ilk tespitlerde cinayetin ilçe dışında işlendiği ihtimali ön plana çıktı. Başına tek kurşun sıkılan Çalışkan'ın cinayete kurban gittiği kesinleşirken özel bir ekip kuran Sakarya Polisi failleri arıyor

O cinayetle ilgili dikkat çeken detay! Cesedi taşıyıp...

sakaryayenihaber.com-
Azim ÇELİK'in özel haberi

Sapanca Uzunkum'da geçtiğimiz günlerde köpeğini eğitem bir avcı tarafından bulunan cesetle ilgili sır perdesi aralanmaya başladı. İstanbul'dan gelen Çalışkan ailesinin üyeleri, Korucuk Adli Tıp'ta cesedin yakınları 48 yaşında Murat Ahmet Çalışkan'a ait olduğunu tespit etmişti. Korucuk'ta otopsi sonrası ailesine teslim edilen Çalışkan'ın cenazesi, yaşadığı İstanbul Beykoz'da son yolculuğuna uğurlandı.
ALTIN VE PARA
Yol üzerine atılmış halde bulunan Çalışkan'ın başından tek kurşunla vurulduğu tespit edildi. Cesedin cebinden ise bir miktar altın ve paranın çıkması kafalarda soru işareti oluşturdu. Sakarya Polisi, ilk incelemelerinde olayın cinayet olduğunu tespit etti. Ailesinin İstanbul'da bulunmadan 10 gün önce kaybolduğunu söyleyerek Polise başvuru yaptığı Çalışkan'ın kim tarafından, hangi amaçla öldürüldüğü henüz bilinmiyor.
SAPANCA DIŞINDA ÖLDÜRÜLMÜŞ
Sakarya Emniyet Müdürlüğü, cinayetle ilgili özel bir ekip oluşturdu. Sakarya Cinayet Masası'na bağlı dedektifler, cesedin bulunduğu bölgedeki tüm kameraları incelemeye aldı. Yüzlerce kamerayı inceleyen polis, Çalışkan'ın çevresindeki çok sayıda ismin ifadesini aldı. Edinilen ilk bulgulara göre, Çalışkan'ın Sapanca ilçesi dışında öldürülerek cesedin buraya taşındığı bilgisi ön plana çıktı. Bu ihtimalin üzerinde duran Sapanca Cumhuriyet Başsavcılığı ve Sakarya Emniyeti, cinayeti çözmek ve failleri yakalamak için titiz soruşturmayı büyük bir titizlikle yürütüyor. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21