Oktarcılar’ın hesaplarına para aktarmış

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’ne yönelik hazırlanan iddianamede ilginç bir detay yer aldı. Sakarya’da yakalanan Raif E., cezaevindeki Oktarcılar’ın hesabına para aktardığı ortaya çıktı.

Oktarcılar’ın hesaplarına para aktarmış

İDDANAME HAZIRLANDI

Sabah Gazetesi’nden Damla Kaya’nın haberine göre, İstanbul Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince elebaşı Adnan Oktar ve örgüt üyelerine yönelik geçtiğimiz yıl Temmuz ayınca operasyon düzenlenmişti. Operasyon ardından yürütülen soruşturma kapsamında da geçtiğimiz aylarda Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü'ne yönelik iddianame hazırlandı.

AİLELER ŞİKAYETÇİ OLDU

Hazırlanan iddianamede, tutuklu yargılanan örgüt şüphelilerine örgüt mensubu bağı olduklarının anlaşılması amacıyla birkaç kişi tarafından cezaevi hesaplarına para yatırıldığı ortaya çıktı. Cezaevinde tutuklu bulunan şüphelilere para yatıran kişilerden birinin de Raif E. olduğu tespit edildi. Raif E.’ye yönelik emniyet güçlerince operasyon düzenlendiği ve şüphelinin Sakarya'daki ikametinde yakalanarak tutuklandığı öğrenildi. Raif E.'in hesaplarına para gönderdiği bazı şüpheliler ve aileleri de şüpheliden şikayetçi oldu.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Lütfi
Ahmet Lütfi - 13 ay Önce

Birisinin birisine para göndermesi suç değildir

deniz
deniz - 13 ay Önce

ben burada suç göremedim açıkcası. herkes cezaevindeki tanıdığına ihtiyacı için para gönderiyor. herkes gibi onlar da göndermişler. gayet normal olan bir durum. suç olduğunu düşünmüyorum. adamları karalamak için yapılan iyiliğe de suç denilmesi. pes doğrusu

Meltem
Meltem - 13 ay Önce

Mesela bir arkadaşının paraya ihtiyaci vardır para göndermistir.Burda bir suç goremedim

Balamir
Balamir - 13 ay Önce

Bu ne alaka para gönderilmesi nasıl bir suç ?

Sami Uçkun
Sami Uçkun - 13 ay Önce

Bence, bu tür haberler sırf karalama yapmak için gündeme getirilmektedir.

Seda
Seda - 13 ay Önce

Paraya ihtiyacı vardır o da para göndermiştir. Bunda ne gibi suç var gerçekten anlayamadım.

SIRADAKİ HABER