Patlamada ölen diğer 2 kişinin de kimlikleri belli oldu

Hendek'te meydana gelen patlamada ölen iki kişinin daha kimlikleri belli oldu.

Patlamada ölen diğer 2 kişinin de kimlikleri belli oldu

Hendek’te havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada ölen 2 kişinin daha kimliği belirlendi. Adli Tıp Kurumu’nda yakınlarından alınan DNA örneklerinin karşılaştırılması sonucunda ölen 2 işçinin Muhammet Çanakçı ve Halis Yılmaz olduğu tespit edildi. Halis Yılmaz’ın babası Muammer Yılmaz, olayın ardından fabrikaya gelmiş, oğlu Halis Yılmaz’ın durumunu öğrenmeye çalışmıştı.

Geyve Tepecikler mahallesinde ikamet eden 56 yaşındaki Muhammet Çanakcı’nın patlama sırasında fabrikada mesaide olduğu, kendisinden haber alınamadığı bildirilmişti. 3 çocuk babası Muhammet Çanakçı'nın ölüm haberi, endişeli bekleyen ailesini ve sevenlerini acıya boğdu. 

Patlamada daha önce patlamada ölenlerin Hava Çelik ve Sebahattin Tepeçınar olduğu açıklanmıştı.

BAŞŞAĞLIĞI MESAJI

Türkiye Basketbol Federasyonu İl Temsilciliği'nden yapılan açıklamada, "Sakarya Basketbol Masa Görevlisi arkadaşımız,kardeşimiz Halis Yılmaz Sakarya havai fişek fabrikasındaki patlamada hayatını kaybetmiştir. Kardeşimize Allah’tan rahmet kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilerim. Aynı zamanda Sakarya Basketbol il hakemlerimizden olan İsmail Sevinç ve Yaşar Sevinç aynı patlamadan hafif yaralı olarak kurtulmuşlardır...Kendilerine acil şifalar diliyorum..." denildi.
  

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2020, 15:05
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe Sarı
Ayşe Sarı - 7 ay Önce

Havai fişek fabrikasını kaldırsınlar artık acılara dayanamıyoruz biz bende üç yıl çalıştım geyvede tazminatsız çıkış verdiler bana benimde patlamada akrabam yandı çıkmak zorunda kaldım altı ay ağladım piskolojim bozuldu çünkü coşkunlar için hiç önemli değil bir işçi ölür bin işçi gelir asgarî ücrete çalışıyor insanlar canını hiçe sayarak türkiyede işçinin hiç değeri yok hep patronlar suçlu denetimciler haberli gelir her şey o gün 4 4 lük olur sonra her şey aynı taş aynı hamam kısacası olan evine ekmek götürmeye çalışan garibana oluyor

Metin cihangir
Metin cihangir - 7 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekan ları.cennet olsun yakınlarınada Sabırlar dilerim.